Diskus získal Lite-On

Diskus, distributor specializovaný na produkty pro ukládání dat, IT příslušenství a spotřební elektroniku, do své nabídky zahrnul značku Lite-On. Jaké produkty nabídne a kdo u distributora zodpoví vaše dotazy?Externí mechanika v zajímavých barevných provedeních je jednou z novinek, kterými se Lite-On snaží oslovit zákazníkyDiskus se stal autorizovaným distributorem produktů Lite-On pro Českou republiku. Dohodu uzavřel se společností PLDS (Philips & Lite-On Digital Solutions),  společným podnikem mezi společnostmi Royal Philips Electronics a Lite-On IT.

Diskus bude dodávat celou škálu externích a interních jednotek Blu-Ray, CD-RW, DVD-ROM, Combo, DVD-RW a CD-ROM. Distributor zařazením produktů Lite-On do své nabídky posiluje pozici v oblasti distribuce produktů pro ukládání dat. Nedávno do portfolia v této oblasti zahrnul také značku Iomega.

Lite-On IT začínala jako obchodní jednotka v rámci společnosti Lite-On Technology v roce 1995. V této době se rychle rozrůstal trh s optickými diskovými jednotkami (ODD). Aby posílila svou roli v tomto dění, rozhodla se společnost Lite-On Technology, že založí výhradní obchodní jednotku na produkci disků CD-ROM. Po založení výroby v Číně se Lite-On brzy stal největším výrobcem disků CD-ROM. Nabídka Lite-On IT se nadále soustředí na optické diskové jednotky, které disponují řadou patentovaných funkcí jako EZ-DUB, Super AllWrite, SmartWrite, SmartErase nebo LabelTag.

PLDS (Philips & Lite-On Digital Solutions) je společný podnik mezi společnostmi Royal Philips Electronics a Lite-On IT založený v roce 2007. Aktivitu vyvíjí právě na trhu jednotek optických disků. PLDS má ve svém portfoliu různé značky ODD: Lite-On, HP (ve výhradní licenci) a Philips (pouze ve Spojených státech). PLDS odpovídá za prodej, marketing, R&D a design výrobků ODD, zatímco společnost Lite-On IT je výrobcem těchto produktů.

Lite-On IT na český trh nedávno uvedl také digitální fotorámečky pod značkou Skyla, tu ale Diskus nabízet nebude.

Dalšími distributory Lite-On IT v České republice jsou ABC Data a AT Computers. Na Slovensku pak ABC Data Slovakia.

Produktovým manažerem značky Lite-On v Diskusu je Zdeněk Máčel. Jeho kontakty můžete nalézt v profilu distributora v našem vyhledávači zde (nejprve se přihlaste). S kompletní nabídkou výrobce se můžete seznámit tady.Komentáře