Diskus autorizovaným distributorem Plextor pro ČR a SR

Diskus , specialista na produkty pro ukládání dat, IT příslušenství a spotřební elektroniku, se stal autorizovaným distributorem produktů značky Plextor v České republice a na Slovensku. Jaké produkty dohoda zahrnuje?Plextor nyní nakoupíte také ve společnosti Diskus.Plextor je celosvětová značka, pod kterou koncern Shinano Kenshi vyvíjí a vyrábí digitální zařízení jak pro profesionální použití, tak i pro koncové uživatele z řad domácností a firem. Kromě IT produktů patří do portfolia firmy například tisková řešení, zařízení pro osoby se zrakovým handikepem, technologie řízení pohybu nebo elektrické krokové motory.

Smlouva mezi oběma společnostmi umožňuje firmě Diskus distribuci IT produktů značky Plextor, mezi které patří interní a externí mechaniky (blu-ray, lightscribe), pevné disky, NAS disky, multimediální záznamová zařízení a přehrávače.

Plextor také patentoval několik technologií, které mají uživatelům poskytovat bezpečnější a pohodlnější způsob užívání produktů výrobce. Jde například o PlexUtilities, což je aplikace a diagnostický nástroj zajišťující podporu mechaniky. Umožňuje zobrazit podrobné informace o mechanice a vloženém médiu, měří kvalitu zápisu na DVD a stará se o automatickou aktualizaci firmawaru a softwaru. Nástroj PlexErase zase dává uživateli možnost trvalého odstranění důvěrných dat z disků.

Více informací o firmě a jejích produktech získáte na webové prezentaci Plextor. Pro nákup můžete zamířit přímo do e-shopu firmy Diskus. Produktovým manažerem značky je Zdeněk Máčel, jeho kontakty najdete v profilu společnosti Diskus ve vyhledávači distributorů (nejprve se přihlaste). Značka je v obou zemích nadále dostupná také u druhého autorizovaného distributora, kterým je ABC Data.

Zdroj: Diskus, ChannelWorldKomentáře