Digitimes: Ultrabooky mohou snížit ceny notebooků

Uvedení prvních ultrabooků, nové platformy Intelu, se blíží. Podle zdrojů Digitimes je možné, že jejich uvedení způsobí změny v cenové politice výrobců notebooků.

Digitimes: Ultrabooky mohou snížit ceny notebookůUltrabooky by mohly srazit ceny mainstreamových notebookůPrůměrná prodejní cena současných ultratenkých notebooků se pohybuje kolem 1 206 dolarů a ve srovnání s mainstreamovými notebooky je přibližně o 40 % vyšší. Notebooky na platformě ultrabook by se cenově měly vejít do 1 000 dolarů.

Vzhledem k tomu, že Acer nastavil startovací cenu svých ultrabooků na 799 dolarů, Asus plánuje cenu 899 dolarů a výkonem budou konkurovat právě mainstreamovým notebookům, je možné, že výrobci sníží právě ceny mainstreamových notebooků.

Pokud se platforma prosadí, lze očekávat, že výrobcům ani nic jiného nezbyde, jelikož by relativně levné, výkoné a tenké ultrabooky mohly začít přetahovat pozornost řady spotřebitelů na svou stranu.

Jak jsme vás již dříve informovali, první vlaštovkou bude v září Asus UX21. Intel do této platformy vkládá veliké naděje a do vývoje a podpory výrobců investuje nemalé prostředky.

Zdroj: DigitimesKomentáře