Digitimes Research: Dodávky značkových tabletů v roce 2012 vzrostou o 60 %

Podle Digitimes Research jsou obavy z nasycenosti trhu tabletů předčasné. Jaké odhady udávají pro tablety a další mobilní zařízení na příští roky? Digitimes Research: Dodávky značkových tabletů v roce 2012 vzrostou o 60 % Foto: © Kitch Bain - Fotolia.comNeočekává se, že by celosvětové dodávky značkových tabletů ve čtvrtém čtvrtletí 2011 vzrostly, což vytváří obavy o nasycenosti trhu.

James Wang, senior analytik z Digitimes Research však věří, že nulový růst ve čtvrtém čtvrtletí je společný efekt Japonského zemětřesení z 11. 3. a poklesu světové ekonomiky, což by nemělo být překážkou pro další růst trhu tabletů.

Světové ekonomika si podle Wanga v roce 2012 nepovede tak špatně, jak se očekává. Poptávka po mobilních zařízeních stabilně roste a zvyšuje se také poměr jejich výkonu a ceny. Zlepšuje se i hardware a software pro tablety s operačním systémem Android. To analytik považuje za čtyři hlavní faktory, které pomohou světovému trhu tabletů růst o 60 %, a dosáhnout tak 95,1 milionu jednotek.


Graf: Vývoj světov ekonomiky a dodávek mobilních výpočetních zařízení v letech 2008-2012

Graf: Vývoj světov ekonomiky a dodávek mobilních výpočetních zařízení v letech 2008-2012

Zdroj: Digitimes Research


V následujících třech letech dodávky smartphonů dosáhnou až miliardy kusů. Pokud analytici vycházejí z odhadů pro smartphony, dodávky tabletů by v roce 2014 měly dosáhnout 170 milionů kusů, což představuje objem 70 % dodaných notebooků.

Kombinované dodávky tabletů a notebooků (včetně netbooků), tedy nové kategorie mobilních výpočetních zařízení, zaznamenají v letech 2011–2014 podle analytiků 17,3% meziroční míru růstu (CAGR).

Zdroj: Digitimes ResearchKomentáře