Digitimes: Poptávka po RAM pro servery a mobilní telefony zažívá boom

Podle výzkumu Digitimes roste poptávka po operačních pamětech pro servery a mobilní telefony. Jaké jsou podrobnosti?

Digitimes: Poptávka po RAM pro servery a mobilní telefony zažívá boomKlasické desktopové počítače a notebooky už dlouho patří mezi hlavní odběratele DRAM pamětí a v druhé polovině letošního roku to tak zůstaneKlasické desktopové počítače a notebooky už dlouho patří mezi hlavní odběratele DRAM pamětí a v druhé polovině letošního roku to tak zůstane.

V druhém čtvrtletí 2010 mířilo podle Digitimes 72,2 % vyrobených operačních pamětí do klasických počítačů a pouze 27.8 % do „Non-PC“ zařízení.

kategorii označovanou jako „Non-PC“, řadí Digitimes servery, tablety, mobilní telefony a další spotřební elektroniku.

Na konci letošního roku se podle odhadů tržní poměr značně změní a do počítačů zamíří 57,9 % RAM pamětí a do serverů a spotřební elektroniky 42,1 %. Meziroční růst pro druhou polovinu roku dosáhne v případě segmentu spotřební elektroniky a serverů 85,4 %., zatímco poptávka po RAM pro počítače poroste „pouze“ o 27,1 %.

V dlouhém období Digitimes předpovídá, že tržní podíl RAM pro klasické PC spadne pod 50 %. Dojít by k tomu mělo přibližně v druhé polovině roku 2012.  Celkově Digitimes odhaduje, že v roce 2011 se prodá 2,15 miliardy 1 Gb čipů, což je o 45,7 % více než v roce 2010, kdy se prodalo 1,48 miliardy jednotek.


Předpověď a výsledky prodeje RAM pamětí do jednotlivých segmentů v období 2Q10 až 4Q11

V dlouhém období Digitimes předpovídá, že tržní podíl RAM pro klasické PC spadne v druhé polovině roku 2012 pod 50 %

Zdroj: DigitimesKomentáře