Digitimes: Nedostatek pevných disků v příštím roce nebude tak citelný

Podle analytiků Digitimes se současná krize pevných disků způsobená záplavami blíží ke konci a již od začátku příštího roku lze očekávat výrazné zlepšení.

Digitimes: Nedostatek pevných disků v příštím roce nebude tak citelnýDigitimes: Nedostatek pevných disků v příštím roce nebude tak citelnýJak již jsme vás dříve informovali, záplavy v Thajsku ochromily výrobu pevných disků, což způsobilo jejich nedostatek a nárůst cen. V závěru letošního roku rozdíl mezi poptávkou a nabídkou činil 3 miliony kusů a výrobci vyskladnili zásoby.

Výroba pevných disků se postupně rozbíhá a pozitivní zprávu zveřejnil Western Digital, který očekává, že již v březnu 2012 obnoví 70 % průvodní produkce, což je ve srovnání s původními odhady o 3 měsíce dříve.

Z toho důvodu analytici očekávají, že se situace již dramaticky nezmění. V prvním čtvrtletí 2012 sice dojde ještě k propadu nabídky, ale ve druhém čtvrtletí se již situace obrátí a od druhé poloviny roku 2012 již výroba pevných disků dosáhne 200 milionu kusů ve srovnání se současnými 140 miliony.

Vývoj trhu pevných disků v letech 2011 - 2012Poptávka/Nabídka pevných disků v letech 2011 - 2012

Zdroj: Digitimes
Úvodní foto: © Péter Mács - Fotolia.com

Komentáře