Deloitte: Jak ovlivní mobilní zařízení firemní výdaje na IT?

Rostoucí počet tabletů, smartphonů a netbooků v korporátní sféře ovlivní podle analytiků z Deloitte výši výdajů IT oddělení na podporu těchto zařízení. Vzniká nová příležitost pro prodejce a dodavatele služeb?IT oddělení tak budou stát před klíčovým rozhodnutím, která zařízení podporovat

Analytici Deloitte zdůrazňují, že více než 50 % prodaných výpočetních zařízení v letošním roce budou právě smartphony, tablety a netbooky. Poptávka spotřebitelů po tabletech zůstane nadále silná, ale nejrychleji poroste ve firemním sektoru.

IT oddělení tak budou čelit výzvám na podporu těchto zařízení, a stát před rozhodnutím, jaká zařízení budou podporovat. Nejjednodušší je jít cestou podpory minima zařízení a ušetřit, ovšem to se nebude líbit zaměstnancům.

Delloite odhaduje, že poptávka po těchto zařízeních bude zároveň příležitostí pro další prodej a služby. S přicházející záplavou mobilního hardwaru a aplikací budou firmy ochotné zaplatit více za pomoc při výběru pro ně nejvhodnějších zařízení. Stejně tak roste příležitost pro dodávku služeb v oblasti integrace, údržby a podpory.

Udržovat jeden operační systém na PC je snadnější a méně nákladnější než pět dalších systémů na různých zařízeních a IT oddělení firem si to již uvědomují.

Obdobně to vidí Gartner a doporučuje přijít s podporu tabletů dříve, než-li později.

Zdroj: IDG News Service, DeloitteKomentáře