Dell zaznamenal v 1. čtvrtletí 2012 výrazný pokles zisku

Celkové příjmy společnosti Dell klesly za poslední čtvrtletí o 4 %, přičemž je tlačí dolů pokles tržeb z consumer produktů.

Dell zaznamenal v 1. čtvrtletí 2012 výrazný pokles ziskuDell zaznamenal v 1. čtvrtletí 2012 výrazný pokles ziskuDell zaznamenal ve čtvrtletí končícím 4. 4. 2012 meziročně 33% pokles čistého zisku na 535 milionů dolarů. Bez jednorázových výdajů zisk poklesl o 28 %. Zisk na akcii činil 0,43 dolaru.

Obrat společnosti Dell za první čtvrtletí 2012 dosáhl 14,4 miliardy dolarů, což představuje 4% meziroční pokles.

Obrat consumer divize, která produkuje počítače, tablety a další produkty pro spotřebitele, dosáhl 3 miliard dolarů a meziročně klesl o 12 %.

Obrat enterprise jednotky (software, služby a hardware pro velké podniky) klesl meziročně o 3 % na 4,4 miliardy dolarů. Dařilo se SMB jednotce, jejíž obrat vzrostl o 4 % na 3,5 miliardy dolarů.

Tržby z mobilních produktů (notebooky a tablety) klesl o 10 %, tržby za stolní počítače se snížily o 1 %.

Se slabší poptávkou jak spotřebitelů, tak podniků se Dell podle Briana Gladdena, CFO společnosti, potýkal především v regionu EMEA (Evropa, Blízký východ, Afrika).

Strategicky se Dell vzdaluje od spotřebitelských produktů a zaměřuje se především na podnikový byznys, kde chce zvýšit ziskovost. Výrobce investoval velké prostředky do výzkumu a vývoje serverů a produktů pro datová centra. Největšími akvizicemi za první čtvrtletí jsou SonicWall a Wyse Technology.

Pro srovnání doporučujeme také výsledky společností HP a Lenovo za podobné období.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Foto: © Tomislav - Fotolia.com

Komentáře