Dell začne prodávat servery s platformou Hadoop

Výrobce počítačů Dell oznámil, že začne dodávat servery předkonfigurované s open-source platformou Apache Hadoop pro analýzu dat. Co bude balík obsahovat?

Dell začne prodávat servery s platformou HadoopDell začne prodávat servery s platformou HadoopNabídkou Dell reaguje na situaci na trhu, kdy část podnikových klientů již Hadoop využívá nebo zvažuje jeho zavedení.

Hadoop se stává de facto standardem,“ uvedl Joseph George, ředitel cloud marketingu ve společnosti Dell a dodal: „Postavili jsme referenční architekturu nad hardwarem, která je vyladěná pro toto prostředí.

Řešení Dell Cloudera pro Hadoop využívá bundle, který zahrnuje Cloudera Distribution of Hadoop (CDH) a balík nástrojů pro správu Cloudera Enterprise. Součástí je také aplikace Crowbar pro správu nasazení softwaru.

Servery mohou být vybaveny systémy Red Hat Enterprise Linux verze 5.6 i 6, CentOS, Ubuntu nebo SUSE. Z hardwaru Dell pro balík s Hadoop nabízí servery PowerEdge C2100, C6100 a C6105 a přepínače PowerConnect 6248 s 48 porty a Gigabitovým Ethernetem.

Minimální konfigurace

Nasazení založené na referenční architektuře je podle prohlášení společnosti škálovatelné od 6 do 720 uzů. Dell k balíku nabídne také trénink a technickou podporu.

Cena minimální konfigurace by měla začínat na 118 000 až 124 000 dolarů podle zvolené úrovně podpory. Balík obsahuje jednoroční podporu a updaty Cloudery. Minimální konfigurace by se měla skládat ze šesti serverů PowerEdge C2100 a šesti switchů PowerConnect 6248.

Apache Hadoop, který vytvořil specialista na vyhledávání Doug Cutting, je stále více organizacemi využíván pro zpracovávání velkého objemu nestrukturovaných dat, jako jsou např. serverové logy.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře