Dell vylepšuje Compellent i produkty pro záchranu dat

Společnost Dell na Dell Storage Forum v Paříži představila vylepšené produkty v portfoliu úložišť. Inovuje také Fluid Data.

Dell vylepšuje Compellent i produkty pro záchranu datDell vylepšuje Compellent i produkty pro záchranu datDell inovoval architekturu Fluid Data pro automatické tierování dat v úložištích. Zástupci Dellu prezentovali také vylepšený software pro Dell Compellent nebo produkty pro lepší ochranu dat.

Nově představený software Dell Compellent Storage Center 6.3 nabízí vylepšenou škálovatelnost a výkon pro všechna řešení Dell Compellent.

Dell uvádí, že diskové pole Compellent SC8000 v kombinaci s novým softwarem Storage Center dokáže při standardním firemním zatížení zvýšit výkon až o 100% oproti předchozím verzím.

Úložná řešení jsou nyní kompatibilní pro použití na 16 GB Fibre channel od serveru přes switch až po úložiště. Díky tomuto kroku se zdvojnásobila šířka přenosového pásma, což organizacím zrychluje přístup k jednotlivým aplikacím a klíčovým datům.

V serverové nabídce Dellu byl aktualizován PowerVault MD3. Nová vylepšení softwaru mají poskytnout pokročilejší ochranu dat, vyšší výkon i kapacitu a rozšířené možnosti virtualizace při současném zachování dostupnosti této řady.

Vyšší ochranu dat zajišťuje technologie Dynamic Disk Pools, která spravuje řízení všech disků a dokáže obnovit data z vadných jednotek rychleji než standardní řešení.

Zálohování a obnova vylepšena pro SMB i velké podniky

V oblasti zálohování, replikace a obnovení dat představil Dell nové produkty, jejichž cílem je zvýšení účinnosti dat pro zálohy/obnovy, zvýšení bezpečnosti dat a zlepšení flexibility IT.

Mezi představené produkty patří PowerVault DL4000, který je optimalizován pro využití v malých a středních podnicích. K dispozici bude v prvním kvartále příštího roku.

Druhým produktem je Quest NetVault Backup 9.0 rozšiřující možnosti ochrany dat s integrovanou architekturou NetVault Extended Architecture, který bude  v nabídce od letošního prosince.

Třetím řešením je již dostupný PowerVault DL2300, který je určen pro nasazení ve velkých společnostech. Řešení zahrnuje propojení s nejnovější generací Dell PowerEdge.

Dostupnost

Dell Compellent Storage Center 6.3 software bude dostupný v testovací fázi počátkem roku 2013. Předpokládané datum vydání plné verze je odhadováno na první polovinu roku 2013. Aktualizace pro Dell PowerVault MD3 je již k dispozici.

Více informací o produktech společnosti Dell naleznete na www.dell.cz
Úvodní foto: Dell

Komentáře