Dell v Česku rozšiřuje distribuční síť o AT Computers (aktualizováno)

Dell Computer dnes oznámí jmenování nového autorizovaného distributora pro Českou republiku. Stane se jím společnost AT Computers, Distributor roku 2006 a dvojka na českém a slovenském trhu z hlediska dosaženého obratu v roce 2008.Nabídka Dellu je postavena především na službách. Na všechny produkty je záruka NBD přímo u zákazníka v ceně.AT Computers nabídne resellerům všechny produkty Dellu z divize commercial (korporátní produkty). Kromě profesionálních netbooků a desktopů jde také o servery, datová úložiště a další řešení pro SMB a enterprise segment.

Distribuční síť Dellu v České republice tedy nyní tvoří 100Mega Distribution, AT Computers a SWS. Ta zase v listopadu rozšířila portfolio o desktopy a notebooky HP (PSG). Na Slovensku zůstávají Asbis SK a WesTech Slovakia.

Výrobce v posledním roce intenzivně pracoval na rozvoji resellerské sítě Dell Partner Direct v ČR a SR. V srpnu oznámil dokončení druhé fáze certifikací partnerů a vytvoření skupiny 73 partnerů, kteří získali nominaci na úroveň „Registred Partner“. Další informace o partnerské strategii Dellu můžete načerpat v rozhovoru s jeho zástupci, který vyšel na ChannelWorldu.

Kompletní nabídku výrobce najdete na stránkách společnosti Dell.

Článek budeme po zveřejnění oficiálních informací aktualizovat.

(aktualizováno o výroky zástupců Dellu):

Proč AT Computers?

„Od této nové spolupráce máme velká očekávání, protože AT Computers má na trhu mezi českými distributory velmi dobrou pozici. V kombinaci s komplexním portfoliem produktů Dell takto vytvoříme atraktivní nabídku, pro široké spektrum partnerů,“ komentuje své rozhodnutí Pavel Zentrich, generální ředitel Dell Computer ČR.

„Naše spolupráce s distributory na českém trhu funguje již jeden a půl roku a díky nim se podařilo velmi úspěšně nastartovat partnerský prodej. AT Computers jsme si vybrali pro jejich dlouholeté zkušenosti v oboru, postavení na trhu, stabilitu, široké spektrum zákazníků a naším cílem je společně oslovit další část partnerského trhu, kde jsme dosud přítomni nebyli. Stejně jako u všech ostatních distributorů, budou mít k dispozici kompletní nabídku našich produktů a služeb tak, abychom pokryli poptávku firemních zákazníků od nejmenších po nejnáročnější,“ řekl Jiří Kysela, Obchodní ředitel pro státní správu a partnerský prodej Dell Computer.

Portfolio AT Computers se tak rozšíří o kompletní sortiment produktové řady Vostro, korporátních notebooků Latitude a desktopů OptiPlex, vybrané servery Dell PowerEdge, úložiště PowerVault a EqualLogic včetně novinky v portfoliu - Dell UPS. Svým zákazníkům nyní AT Computers budou moci nabízet jednotlivé produkty Dell včetně služeb a kompletních řešení. Portfolio Dellu by mělo být u AT Computers dostupné již dnes. O značku u distributora pečuje Petr Hrabal, jeho kontakty najdete v profilu AT Computers v katalogu distributorů.Komentáře