Dell ukončil desetileté partnerství s EMC

Dell v říjnu rozvázal kontrakt se společností EMC, prostřednictvím kterého prodával prodával její entry level a midrange úložiště. Co to znamená pro partnery a zákazníky?

Dell ukončil desetileté partnerství s EMCDell ukončil desetileté partnerství s EMCSpolečnosti Dell a EMC uzavřely dohodu o předprodeji úložišť v roce 2001 a v průběhu deseti let ji dvakrát prodloužily až do roku 2013. Po akvizicích, které Dell provedl v posledních letech, však již další spolupráce na stejné úrovni nedává smysl.

Travis Vigil, výkonný ředitel produktového marketingu pro podniková úložiště, dříve letos uvedl, že nebude spekulovat nad možností prodloužení kontraktu s EMC. Důvodem, jak tehdy dodal, by mohla být podpora dosavadním společným klientům. Tento důvod společnosti uvádějí i nyní.

EMC ročně vydělalo 8 % - 9 % svého obratu z předprodeje produktů Dellem. Dell za úložiště EMC ročně utržil až 50 % příjmů z prodaných storagí (90 % obratu tvořil prodej midrange úložišť Clariion a 10 % pak high-endové systémy).

Akvizice nahradily přeprodej

Za posledního 3,5 roku Dell investoval více než 2 miliardy dolarů, aby rozšířil své portfolio úložišť pro výstavbu virtualizovaných, cloudových datových center. Investice zahrnují nákupy firem EqualLogic, Exanet či Ocarina. Vloni pak Dell akvíroval výrobce SAN úložišť Compellent, které přímo konkuruje řadě Clariion.

Dell také oznámil, že v tomto fiskálním roce investuje další miliardu dolarů, aby do nabídky zahrnul úložné technologie, kterými by pokryl data centra a mobilní a cloudová prostředí.

Stávající zákazníci a partneři Dell/EMC mohou do budoucna počítat s podporou a službami Dellu. Novým zákazníkům však Dell bude již nabízet vlastní portfolio produktů, které zahrnuje Compellent, EqualLogic a disková pole PowerVault, stejně jako technologii automatického tearování dat Fluid Data.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře