Dell: Tržby stagnují, zisk roste

Společnost Dell oznámila finanční výsledky za první fiskální čtvrtletí. Přidáváme aktuální čísla.Jiří Kysela, generální ředitel Dell Computer v ČRO předběžných výsledcích, vývoji tržeb v jednotlivých oblastech podnikání v prvním fiskálním čtvrtletí 2012 a současné strategii společnost Dell jsme vás již informovali.

Podle aktuální zprávy s finančními výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2012 Dell vykázal čistý zisk 945 milionů dolarů (0,49 USD na akcii), tedy více než 16 miliard korun a výrazně překonal původní odhady.

Téměř trojnásobně tak společnost vylepšila svou bilanci oproti stejnému období v minulém roce, kdy čistý zisk dosáhl 341 milionů dolarů. Analytici přitom očekávali zisk ve výši 746 milionů dolarů (0,38 USD na akcii).

Tržby společnosti vzrostly nepatrně na 15,02 miliardy dolarů v porovnání s 14,9 miliardy dolarů v prvním čtvrtletí minulého roku. Největším meziročním nárůstem se na finančních výsledcích podílel především prodej serverů, služeb a řešení velkým a středním společnostem.

Provozní zisk Dellu poroste dvouciferně

Výsledky se odrazily i do plánů na celý finanční rok. Oproti původním odhadům očekává společnost meziroční nárůst tržeb ve výši 5 až 9 %. Provozní zisk má vzrůst téměr dvojnásobně z původních 12 % na 12 – 18 %.

Naše pozitivní finanční výsledky reflektují nejen dlouhodobou restrukturalizaci uvnitř samotné společnosti, ale i posun v portfoliu služeb a produktů Dell, které v současné chvíli zákazníkům nabízíme. Velkou zásluhu na tomto výsledku mají i změny, které jsme uskutečnili v našem obchodním modelu a samozřejmě i postupné oživování světové ekonomiky a IT trhu,“ uvedl v tiskovém oznámení Jiří Kysela, generální ředitel Dell Computer pro Českou republiku.

Zdroj: Dell, ChannelWorldKomentáře