Dell: Tablety ani smartphony nejsou hrozbou pro PC

Michael Dell tvrdí, že není pravděpodobné, že by počítače byly ohroženy tablety či smartphony, mnoho uživatelů internetu PC upřednostní kvůli výkonu.

Dell: Tablety ani smartphony nejsou hrozbou pro PCDell: Tablety ani smartphony nejsou hrozbou pro PCNa konferenci pořádané Svazem indického průmyslu v Bengalúru pronesl výkonný ředitel společnosti Dell, Michael Dell, že pokud by šel člověk na vysokou školu a mohl mít pouze jedno zařízení, vybral by si počítač před smartphone či tabletem.

Pokud můžete mít dvě zařízení, tak si pravděpodobně vyberete smartphone před tabletem,“ dodal Dell a zdůvodnil to tím, že tablety jsou používány jako dodatek k chytrým telefonům.

Dellovy názory odrážejí ty od IDC, které v říjnu 2011 uvedlo, že nepovažuje tablety ani další zařízení za náhradu počítačů. Celosvětové dodávky PC ve třetím čtvrtletí 2011 vzrostly meziročně o 3,6 %.

Dell v listopadu zaznamenal 2% pokles tržeb z prodeje notebooků a tabletů za třetí kvartál v porovnání se stejným obdobím loňského roku. Příjmy z prodeje desktopů poklesly o 6 %.

Uživatelé nechtějí surfovat přes kukátko

Když uživatel vyzkouší internet na tří či čtyřpalcové obrazovce, bude chtít vidět víc, ne jen prohlížet stránky přes „kukátko“, uvedl Dell. „Považujte tedy tato malá mobilní zařízení jako předvoj nové vlny uživatelů, kteří budou chtít zařízení s velkými displeji,“ tvrdí Dell. Zároveň uvedl, že společnost chystá uvedení nových smartphonů.

Uživatelé mobilních telefonů spotřebují řadu dat, což zvyšuje poptávku po datových centrech a vytváří obchodní příležitost pro prodej serverů Dell, tvrdí Michael Dell.

Trh IT potřebuje hardware, software a služby, což je důvod, proč se Dell přesouvá z hardwaru také na oblast softwaru a služeb.

Dell loni akvíroval řadu společností včetně dodavatele správy zabezpečení SecureWorks, cloudovou firmu Boomi, výrobce virtualizovaných storage Compellent a síťového výrobce Force10 Networks. Podle Michaela Della společnost plánuje další řadu akvizic.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Kitch Bain - Fotolia.com

Komentáře