Dell spustil revoluci v e-shopech distributorů. Zavedl konfigurátory

Dell zavedl ve spolupráci s autorizovanými distributory nový online konfigurátor produktů. Přímo v e-shopu distributora, u kterého nakupujete, tak můžete svým zákazníkům sestavit konfiguraci na přání. Jak aplikace funguje?Dell spustil další aktivitu, které pomáha jeho partnerům zkrátit čas při nákupu.Konfigurátor Dell produktů umožňuje vytvořit konfiguraci na přání a okamžitě vidět distribuční cenu. Aktuálně je dostupný u autorizovaných distributorů výrobce, kterými jsou v České republice pro oblast commercial 100Mega Distribution, AT Computers a SWS. V budoucnu ho výrobce plánuje zavést také u slovenských distributorů.

Výhoda konfigurátorů je jejich univerzální dostupnost a možnost nastavit požadované vlastnosti produktu bez pomoci zástupců distributora. Stačí se přihlásit do vámi zvoleného distribučního obchodu, kliknout na odkaz a můžete konfigurovat.

Ale pozor, vytvoření požadované konfigurace ještě neznamená objednávku, ale umožňuje uložení elektronické nabídky s garantovanou nákupní cenou u distributora. Tu je třeba poslat standardním způsobem vašemu obchodníkovi, nebo na uvedené kontakty.

Vytvoření objednávky provedete volbou „Uložit jako elektronickou cenovou nabídku“. Vytvořená nabídka je vždy platná pouze u distributora, na jehož stránkách byla vytvořena a není tedy přenosná na ostatní distributory. Nicméně ceny jsou u všech distributorů totožné.

Kdy využít konfigurátor podle ATC

Své partnery již o dostupnosti nového konfigurátoru informovala společnost AT Computers (ATC). Ta ho doporučuje používat pro cenění 1 až 4 kusů dané konfigurace. Na 5 a více kusů je možné požádat distributora o projektovou cenu (podmínkou je sdělení jména zákazníka).

Konfigurátor můžete také použít k nákupu zboží, které zatím ATC nemá v nabídce. Distributor ho následně objedná.

Pokud se chcete vyhnout zdržení s testováním, podívejte se na návod pro Dell online konfigurátor krok za krokem. Důrazně ho doporučujeme prostudovat, abyste se vyhnuli chybným kroků při zasílání objednávky.

Zdroj: Dell, AT Computers, ChannelWorldKomentáře