Dell se opře do konvergované infrastruktury, představil Active Systems

Společnost Dell představila nové plány v oblasti datových center a jejich rozvoje. Zároveň uvedla konvergované řešení Active Systems.Dell se opře do konvergované infrastruktury, představil Active System Dell na své akci v San Franciscu nastínil strategii společnosti pro nejbližší období. Spojením hardwaru, softwaru a služeb, které Dell vyvinul nebo získal při akvizicích, chce nabídnout zákazníkům lehce ovladatelnou infrastrukturu datových center.

Společnost také odhalila nové konvergované řešení pro datová centra. Tzv. Active Systems poskytuje intuitivní, flexibilní a energicky úsporný základ pro aplikace, virtualizovanou infrastrukturu a nasazení soukromého cloudové prostředí, uvádí výrobce.

Rodina Active Infrastructure

Active Infrastructure Family, spadající do nově představeného konvergovaného řešení Active Systems, má IT organizacím pomoci rychleji reagovat na firemní požadavky, vylepšovat efektivitu datových center a celkově posilovat kvalitu IT služeb.

Primárně je určena pro nasazení ve společnostech, které jsou standardizovány na serverových architekturách x86. Dell nabízí tři varianty nasazení v rámci Active Infrastructure.

První možností jsou předem sestavené systémy, které jsou dodávány spolu se službami pro okamžité podnikové nasazení. Jedná se o rozšíření aktuální nabídky řešení vStart o certifikované řešení obsahující Active System Manager – Active System 800.

Druhou variantou jsou na míru připravené referenční architektury pro vybudování aktivní infrastruktury.

Třetí možností je využít seznamu certifikovaného hardwaru, s jehož pomocí lze sestavit individuální řešení.

Další částí Active Infrastructure Family je Active Solutions. Toto řešení nabízí certifikované a optimalizované prostředí pro využití v soukromém cloudu nebo pro podnikové aplikace jako Microsoft Lync, Exchange a Sharepoint 2010.

Součástí Active Systems je také nástroj Active System Manager. Jeho pomocí lze vyřizovat administrativní úkony v rámci celého balíku Active Infrastructure Family. Zároveň podle Dellu poskytuje provozní výhody, například eliminaci až 75% kroků potřebných pro tzv. „power on to production“.

Použitý hardware v řešení:

  • Rack PowerEdge M1000e a 12 generace blade serverů.
  • Úložiště Dell Compellent nebo EqualLogic také s PS-M4110 Blade Array
  • Nový plug-and-play blade I/O modul – PowerEdge M I/O Agregátor –  optimalizován pro virtualizovaná řešení
  • Optimalizace na systémové úrovni umožňuje podle výrobce až o 45% lepší výkon na 1W

Představené řešení Active System 800, propojené s architekturou Active Systems, a pomocný nástroj Active System Manager bude uvedeno na celosvětový trh počátkem příštího roku.

Zdroj: DellKomentáře