Dell přidal produkty Compellent do produktového portfolia

Společnost Dell oznámila dokončení akvizice a úplnou integraci technologií Compellent do svého produktového portfolia. Jaké výhody přináší?Dell přidal produkty Compellent do produktového portfoliaDell díky akvizici za 960 milionů dolarů nabízí svým zákazníkům ucelené řešení v oblasti škálovatelných a nově i virtualizovaných datových center. Nové produkty založené na technologiích společnosti Compellent jsou dostupné společně se stávající nabídkou datových úložišť, podpůrných služeb a technické podpory Dell PowerVault, EqualLogic nebo Dell/EMC.

Compellent představuje zcela odlišný a revoluční pohled na fungování datových úložišť. Architekturu Fluid Data lze přirovnat k revoluci, kterou přinesla virtualizace serverů. Díky virtualizaci diskového pole, kterou Compellent přináší, je možné se přestat obávat zbytečných nákladů na drahý upgrade v budoucnu. Navíc Compellent přináší doživotní licenční model,“ uvedl v tiskovém oznámení Ondřej Bačina, Dell large enterprise brand manager.

Zavedení produktů Compellent do produktového portfolia Dell znamená rozšíření pokrytí záručních oprav. Servisní služba Compellent Co-Pilot Support je tak nyní dostupná i v České republice.

Jak technologie funguje?

Datová úložiště technologií Fluid Data od Compellentu automaticky integrují různé druhy pevných disků – SSD, Fibre Channel nebo SAS2.0 disky a SATA. Podle aktuální potřeby jednotlivých dat jsou soubory inteligentně distribuovány mezi jednotlivými diskovými poli (tiery) pro jejich nejrychlejší možné odbavení.

Architektura Compellent Fluid Data poskytuje administrátorům podobné výhody jako serverová virtualizace – efektivní rozložení zátěže na různé typy diskových polí v závislosti na jejich vytížení a maximální využití dostupných zdrojů.

O plánované strategii Dellu po akvizici tří firem v oblasti úložných řešení jsme vás již informovali. Více informací o těchto produktech naleznete na stránkách společnosti Dell.

Autorizovanými distributory produktů Dell jsou v České republice 100Mega Distribution, AT Computers, SWS a na Slovensku Asbis SK, AT Computers SK a WesTech Slovakia.

Zdroj: Dell, ChannelWorldKomentáře