Dell představil nová úložiště s architekturou fluid data

Společnost Dell zastřešuje své portfolio úložišť pod architekturu fluid data a oznamuje čtyři nové produkty po akvizici firem Ocarina, Compellent a EqualLogic.

Dell představil nová úložiště s architekturou fluid dataDell představil nová úložiště s technologií fluid dataFluid data je koncept společnosti Dell, který umožňuje data ukládat, spravovat, chránit a přistupovat k nim napříč čtyřmi řadami storage – Compellent, EqualLogic, PowerVault a DX6000. Myšlenkou je umožnit zákazníkům spravovat více dat efektivněji.

Oznámení zahrnuje také uvedení prvního deduplikačního zálohovacího zařízení, které integruje technologie Ocarina Networks.

Podle Dellu cílí DR4000 na SMB a vzdálené pobočky velkých podniků. Má jim umožnit zvýšit diskovou kapacitu až 15x a snížit náklady na ukládání až na 0,25 dolaru za GB. DR4000 je dostupné ve verzích se 40 TB, 81 TB a 135 TB. Je vybaveno inline deduplikací a kompresí, deduplikovanou replikací, ochranou dat a dovoluje nasazení bez přerušení provozu. Zahrnuje také licenční model pro veškerý software, takže zákazníci nemusí platit další poplatky.

První inovace kódu Compellentu po akvizici

Dell uvedl také Compellent Storage Center 6.0 – první hlavní inovace kódu Compellentu od jeho loňské akvizice. Software zahrnuje novou 64-bitovou podporu, která zdvojnásobuje velikost paměti. Umožňuje tierování, tenký provisioning a replikaci. Storage Center 6.0 nabízí také lepší podporu pro VMware a VAAI.

Dell uvádí, že modulární řešení SAN Compellent dovoluje datovým centrům dosahovat lepších úspor nákladů, jelikož mohou v budoucnu nasazovat další produkty bez dalších výdajů.

Řešení pro SharePoint

Jako třetí novinku Dell uvedl nové řešení pro optimalizaci infrastruktury pro Microsoft SharePoint, které obsahuje platformu DX Object Storage, analýzu, návrh a nasazení služeb od Dellu a software AvePoint DocAve.

Poslední novinkou je vylepšená interoperabilita řešení Dell Force10 a Dell PowerConnect Ethernet s 16Gb fibre channel přepínači Brocade. Dell uvedl, že kombinací architektury fluid data s infrastrukturou Brocade, získají zákazníci Compellentu flexibilnější a spolehlivější SAN prostředí, aby mohli podporovat aplikace ve virtualizovaných a cloudových prostředích.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře