Dell po akvizici SonicWall začíná připravovat partnery

Společnost Dell dokončila akvizici výrobce bezpečnostních řešení SonicWall. Ten bude pokračovat samostatně pod jménem Dell SonicWall. Je čas pracovat na spojení partnerské báze.Dell po akvizici SonicWall začíná připravovat partnerySonicWall se vždy zaměřoval na partnerský byznys v oblasti SMB a Dell společnost koupil, aby zde svou pozici posílil, uvedl John Gardineer, product marketing and analyst relations Dell SonicWall. Hodnota akvizice firmy nebyla zveřejněna, jelikož nedosahovala výše, která této povinnosti podléhá.

Dell budoval svou partnerskou základnu poslední tři roky. Nyní budou naši partneři moci spolupracovat s Dellem na stejné úrovni, jako v minulosti spolupracovali s námi. V dlouhodobém horizontu se naši partneři budou moci zapojit do partnerského programu společnosti Dell,“ dodal Gardineer.

Gardineer také uvedl, že výsledkem akvizice bude větší zaměření Dell SonicWall na oblast softwaru. Společnost bude údajně cílit na vertikály, jako jsou vládní sektor, univerzity a bezdrátoví operátoři s vlastními bezpečnostními řešeními.

Po zbytek roku 2012 se Dell SonicWall zaměří na zvýšení podpory prodejního kanálu, trénink channel partnerů s podporou marketingu Dellu, vzdělávání prodejních, výkonných a manažerských týmů společnosti Dell a propagaci řešení Dell a SonicWall.

Plány Dellu na vyšší úrovni se týkají bezpečnosti, přijetí strategie vstupu do cloudových aplikací a dosažení pozice hlavního hráče v oblasti datových center. V souvislosti s tím nedávno akvíroval další společnosti, jako jsou dodavatel systémového managementu KACE Networks, dodavatel bezpečnostních služeb SecureWorks a výrobce v oblasti cloudové integrace, společnost Boomi.


Zdroj: IDG News ServiceKomentáře