Dell oznámil dostupnost tenkých klientů Wyse pro Windows 8

Po necelých dvou měsících od dokončení akvizice firmy Wyse společnost Dell oznamuje, kdy představí nové klienty pro OS Windows 8.

Dell oznámil dostupnost tenkých klientů Wyse pro Windows 8Dell oznámil dostupnost tenkých klientů Wyse s Windows 8První tablety a počítače Dell Wyse s operačním systémem Windows 8 se na trhu objeví zřejmě někdy koncem letošního roku.

Systém bude vybaven lepšími nástroji pro virtualizaci desktopu a dotykovým rozhraním, které podle Jeffa McNaughta, ředitele pro strategii a marketing ve firemní divizi Wyse, zlepší interaktivitu tenkých klientů a umožní jejich použití na způsob tabletů. Jako příklad uvádí informační kiosky.

Zařízení budou přizpůsobena pro práci v dotykovém rozhraní Metro systému Windows 8. Oficiálně je chceme představit na konferenci VMworld, která se bude konat v San Francisku ve dnech 26. až 30. srpna,“ uvedl Jeff McNaught.

McNaught odmítl již nyní prozradit alespoň nějaké podrobnosti o nových typech tenkých klientů. Řekl jen, že jejich hardware bude pečlivě vyladěn tak, aby uživatelská zkušenost s Windows 8 byla co nejlepší.

Dell Wyse má ve svém portfoliu řadu produktů zahrnující tenké klienty ve formě notebooků a monitorů či zero klienty ve formě desktopových krabiček. Tencí klienti k virtuálním desktopům přistupují buď přes centralizované, nebo virtualizované servery a Wyse nabízí také virtualizační nástroje pro vzdálený přístup - příkladem je nástroj PocketCloud určený pro tablety a chytré telefony se systémy iOS a Android, který uživatelům dává přístup k jejich datům uloženým na počítačích s Windows a OS X.

Více o procesorech, kterými jsou klienti Wyse vybaveny, kompatibilitě s virtualizačními prostředími a o argumentech pro použití desktopové virtualizace se dočtete v kompletní zprávě na Computetworldu.

Zdroj: Computerworld.cz
Úvodní foto: © Cobalt - Fotolia.com

Komentáře