Dell koupí výrobce tenkých klientů Wyse Technology

Dell oznámil podpis dohody o akvizici, která mu přinese software i hardware pro rozšíření nabídky v oblasti virtuálních desktopů.

Dell koupí výrobce tenkých klientů Wyse TechnologyDell koupí výrobce tenkých klientů Wyse TechnologyDell oznámil, že ve druhém fiskálním čtvrtletí 2013 akvíruje Wyse Technology, výrobce softwaru a hardwaru pro tenké klienty, s cílem rozšířit nabídku v oblasti virtuálních desktopů. Cena transakce nebyla zveřejněna.

Virtualizované desktopy, které běží na vzdáleném serveru, mohou v některých prostředích umožnit podnikům efektivněji a bezpečněji spravovat uživatele a jejich zařízení. Dell po akvizici Wyse integruje jeho software i hardware se svými produkty a vytvoří kompletní balíčky.

Hardwarové portfolio Wyse zahrnuje tenké i zero klienty. Minulý měsíc výrobce uvedl T10, jež používá procesor ARM a vlastní operační systém ThinOS vytvořený na míru tenkým klientů. Může být použit s řadou různých platforem pro virtualizované desktopy včetně řešení od Citrixu, Microsoftu a VMwaru.

Včetně řešení pro správu zařízení

Wyse nabízí také software pro správu, který dokáže kromě vlastních klientů ovládat také iPad, iPhone a zařízení s OS Android. Výrobce připravuje také Stratus, který umožní IT administrátorům spravovat jakékoliv zařízení (smartphony, tablety, tenké klienty, zero klienty a počítače).

Dell v současné době nabízí Desktop Virtualization Solutions (VDS), což je zařízení s předkonfigurovaným hardwarem a předinstalovaným softwarem pro nasazení v malých a středních firmách. Pro podniky dodává DVS Enterprise se softwarem Citrix nebo VMware.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře