Dell investuje miliardu dolarů do datacenter pro cloud

Společnost Dell, výrobce výpočetní techniky, oznámil záměr investovat v tomto fiskálním roce do výstavby výpočetních datových center po celém světě. Na cestě do cloudu uzavřel také tříleté partnerství se společností Microsoft.Dell investuje miliardu dolarů do datacenter pro cloudDell investuje v tomto fiskálním roce přibližně miliardu dolarů do vystavění nových datových center a 12 solution center celosvětově. V následujících 18 měsících chce postavit dalších 10 podobných zařízení a spustit nové technologické řešení a služby pro řízení cloudového byznysu.

S tímto transformačním posunem podniky získávají výhody ve smyslu rychlosti na trhu a organizační i výpočetní pružnosti,“ uvedl v tiskovém oznámení Steve Schuckenbrock, prezident Dell Services. „Dell se mobilizuje, aby klientům pomohl tyto výhody získat a touto cestou zpřístupnil sílu cloudu více organizacím a uživatelům.

Dell také uzavřel novou, tříletou iniciativu se společností Microsoft s cílem pomoci zákazníkům nasazovat a řídit virtualizaci a technologie privátního cloudu.

Výrobce uvedl, že v následujících dvou letech rozšíří své cloudové možnosti o 24 datových center po celém světě, které klientům nabídnou přístup k veřejnému i privátnímu cloudu, IT outsourcingu, infrastruktuře jako službě (IaaS) a virtuálním desktopům jako službě.

Dalších 12 Global Solution Center postavěných v tomto roce a 10 v následujících 18 měsících mají pomoci vzdělávat klienty v oblasti řešení Dellu.

Nová virtuální řešení a spolupráce s Microsoftem

Výrobce také oznámil uvedení nových řešení pro datacentra, koncové uživatele a archivaci e-mailu.

Na řešení pro virtuální infrastrukturu Dell vStart poběží až 200 virtuálních strojů z jednoho prostředí pro správu. Bude zahrnovat PowerEdge servery s procesory Xeon, úložiště EqualLogic a switche PowerConnect.

Na základě spolupráce s Microsoftem bude Dell nabízet řešení pro řízení virtualizace postavené na svém Virtual Integrated System, Advanced Infrastructure Manager a System Center od Microsoftu. Řešení bude založeno na Windows Server Hyper-V.

Řešení vStart bude dostupné v regionu EMEA v druhém čtvrtletí. Virtualizace ve spolupráci Dellu a Microsoftu je již dostupná celosvětově. Nástroj pro archivaci e-mailu a souborů je k dispozici v USA a v druhém kvartálu se rozšíří na Velkou Británii, Francii, Německo a Nizozemí. Řešení pro virtualizaci desktopu je zatím dostupné pouze v USA a dále se bude rozšiřovat v průběhu roku.

Zdroj: IT ChannelPlanet, DellKomentáře