Dell a Red Hat oznamují OEM partnerství

Nově ohlášené partnerství společností Dell a Red Hat by mohlo podpořit další rozšíření open-source softwaru v podnicích.

Dell a Red Hat oznamují OEM partnerstvíDell a Red Hat oznamují OEM partnerstvíOEM zákazníci, kteří zvažují nebo využívají řešení Dell pro vlastní produkty, budou mít nyní novou open-sourcovou možnost. Ve standardní nabídce se vedle SUSE objeví Red Hat Enterprise Linux a JBoss.

Red Hat se nadávno stal prvním výrobcem open-source, který překonal obratovou hranici 1 miliardy dolarů. Ukázal tím rostoucí význam otevřených technologií v podnikovém světě.

Myslím si, že každý chce mít alternativy,“ uvedl Ron Pugh, výkonný a generální ředitel skupiny OEM solutions ve společnosti Dell pro Severní a Jižní Ameriku.

Mezi nejdůležitější vertikály pro nové OEM partnerství podle Pugha patří telekomunikace a bezpečnostní zařízení.

Považujeme to za další krok společností v přesunu od proprietární architektury k vytváření vlastních věcí od základu až do komodit… řešení,“dodal Pugh.

Dohoda s Red Hatem je součástí probíhající transformace společnosti Dell z čistě hardwarového výrobce na dodavatele široké řady podnikových služeb. Poslední akvizice Dellu rozšířily jeho portfolio o žhavé oblasti podnikových technologií včetně virtualizace a bezpečnosti.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře