Dell a IBM oznamují servery s novými procesory Intel Xeon

IT giganti, společnosti Dell a IBM, oznamují servery s nejnovějšími procesory Intel Xeon, které přinášejí vyšší propustnost a paměť umožňující serverům provádět složitější úlohy a snížit náklady na datová centra.

Dell a IBM oznamují servery s novými procesory Intel XeonDell a IBM oznamují servery s novými procesory Intel XeonDell a IBM o nových serverech informují v okamžiku, kdy Intel oznámil nové čipy Xeon navržené pro zákazníky, kteří chtějí snížit náklady na energie při zvýšení výpočetní síly zaměřené na webové, databázové a analytické transakce.

Kromě zrychlení a zvýšení energetické efektivity nové procesory Xeon podporují technologie, které umožňují rychlejší datové přenosy, jež umožní serverům vykonávat extrémně náročné výpočetní úlohy, uvedly Dell i IBM. Servery mají vyšší densitu a budou vybaveny vyšším počtem paměťových slotů než jejich předchůdci z důvodu navýšení výkonu pro (in-memory) databáze.

Servery obsahují také nové technologie v oblasti sítí a sběrnic, které zvyšují šířku pásma pro rychlejší nasazení virtuálních strojů. Vybaveny jsou novými sběrnicemi PCI-Express 3.0 a 10 gigabitovým ethernetem na úrovni základních desek.

Nové procesory Xeon E5-4600 pro čtyřsocketové servery a E5-2400 pro dvousocketové servery jsou postaveny na architektuře Intel Sandy Bridge, přičemž čipy Xeon E3-1200 V2 již vychází z nové architektury Ivy Bridge a cílí na mikro servery s nízkou spotřebou, jež jsou používány pro webové a cloudové aplikace.

Nové servery Dell PowerEdge M820 přijdou na trh s procesory E5-4600 a o 50 % více paměťových slotů s kapacitou až 1,5 TB, uvedla společnost. Nižší třída nabídne blade server M420 s oproti předchozí generaci o 25 % vyšším výkonem pro mainstreamové aplikace, jako jsou spolupráce, databázové a virtualizované prostředí.

Spotřeba energie zůstává ve srovnání s předchozí generací stejná, ale zákazníci získají vyšší výkon na watt. Například PowerEdge R820 v racku s E5-4600 je o 43 % rychlejší než předchozí generace R710. Nové R820 pak podporují až 32 virtuálních strojů v jednom 2U racku, přičemž R710 podporoval max. šest.

Towerové servery Dell PowerEdge T420 a T320 jsou oproti předchozím modelům kompaktnější a nabízí více paměti a diskového prostoru.T420 podporuje o 33 více procesorových jader, 50 % více paměťových slotů a 166 % více interní úložné kapacity. Dvousocketový server T420 pohání procesor E5-2400 a podporuje až 192 GB paměti.

IBM oznámilo čtyřsocketový rackový server System x3750, který disponuje procesory E5-4600 a je navržený pro zpracování intenzivních databázových a analytických úloh.

Nový entry-level bladový server BladeCenter HS23E s novými procesory Intel může být podle IBM nasazen v řádu minut. Další nové serverové produkty zahrnují entry-level server FlexSystem x220 pro virtualizaci a aplikace typu e-mail a spolupráce. FlexSystem zapadá do širší nabídky predkonfigurovaných serverů PureSystem, které výrobce odhalil minulý měsíc.

BladeCenter HS23E a System x3750 budou dostupné od 4. 6. resp. 12. 6., uvedlo IBM. Ceny zatím nejsou k dispozici.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Scanrail - Fotolia.com

Komentáře