Dell a Cisco společně pro datová centra

Dell a Cisco oznámily prohloubení spolupráce na vývoji nové generace řešení pro datová centra. Cisco přepínače budou zařazeny do serverů Dell, které nabízejí partneři také na našich trzích. Jaká řešení spolupráce přinese a co můžete nabídnout svým zákazníkům?Dell server PowerEdge R900Dell přidává do svého portfolia přepínačů Cisco produkty pro datová centra jako doplněk ke svým storage a serverovým platformám. Do svých serverů Dell Power Edge a datových úložišť Dell EqualLogic, PowerVault a Dell/EMC nově zařadil Cisco switche Nexus 5020 podporující jak 10 Gigabit Ethernet, tak Fibre Channel Ethernet (FCoE).  Výrobce rovněž certifikoval přepínače Cisco Catalyst 4900 pro svá disková pole (SAN)  EqualLogic.

Výrobci slibují urychlení chodu podnikových aplikací ve virtualizovaných prostředích datových center. „Kombinované produkty společností Dell a Cisco by měly zákazníkům pomoci zjednodušit infrastrukturu využitím nových datových úložišť, zdrojů a zasíťování," píše se v oficiálním oznámení spolupráce. 

S pomocí síťové struktury sjednocující prostředí LAN, SAN a serverových clusterů do jediné vysokorychlostní struktury 10 Gigabit Ethernetu, podporující protokoly Fibre Channel, FCoE a iSCSI, by se mělo zrychlit také řízení datových center.

Řešení výrobců budou v prodeji přes smluvní partnery zařazené do Dell Partner Direct programu rovněž v Česku a na Slovensku. „Pro naše partnery je to dobrá zpráva, protože teď budou moci prodávat Cisco produkty, jako součást Dell řešení, bez potřeby orientace v dalším partnerském programu. Dostupnost OEM Cisco produktů přímo od společnosti Dell jim umožní nabízet a vytvářet ty nejlepší architektury řešení pro datová centra svých koncových zákazníků za zajímavých a více konkurenceschopných podmínek," uvedla pro ChannelWorld Eva Olejníková, Enterprise Field Product Manager společnosti Dell.

Certifikovaní partneři Dellu mohou prodávat řešení spolu s vybranými produkty Cisco, aniž by se museli stát partnery Cisca. Opačně to zatím nefunguje a partneři Cisco, kteří by chtěli tato kombinovaná řešení nabízet, by se museli nejprve zaregistrovat do Dell partner Direct programu. Ovšem pozor, Dell bude nabízet Cisco produkty jenom jako součást  enterprise serverového a storage řešení. Cílem Dellu tedy není předprodávat přepínače Cisco ve velkém.

 „Do budoucna předpokládáme další prohloubení spolupráce mezi našimi společnostmi vedené společnou snahou o vyvíjení a dodávaní optimalizovaných komplexních řešení," doplnila Eva Olejníková.Komentáře