D-link roste o 51 % a vylepšuje partnerský program

D-Link, výrobce end-to-end síťových a komunikačních řešení, zveřejnil minulý týden na tiskové konferenci výsledky za první čtvrtletí. Zároveň představil změny v partnerském programu Partner+ a uvedl nové produkty. Jakou podporu a novinky výrobce pro partnery připravil?Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link Česká republika představuje router, který by se měl stát chloubou moderních domácnostíPodle celosvětových výsledků za rok 2008 se stal D-Link jednou z IT firem s obratem vyšším než 1 miliarda amerických dolarů. Výrobce rovněž zveřejnil několik finančních ukazatelů za první čtvrtletí 2009.  V České republice zaznamenal o 51 % vyšší obrat v porovnání se stejným obdobím loňského roku.

„Přes nepříznivou celkovou ekonomickou situaci plánujeme stálý růst, a to hlavně v oblasti business solution," komentoval výsledky Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link Česká republika. Na první pololetí naplánoval výrobce růst 40 %.

Zástupci výrobce dále představili změny v partnerském programu. Partner+ je program zaměřený na zvýšení úrovně znalostí, podpory a také na zvýšení marží pro prodejce s přidanou hodnotou a systémové integrátory.

Komunikačním nástrojem programu jsou webové stránky Partner+. Zde najdete aktuální informace o produktových novinkách a lokálních nabídkách i přístup k marketingovým a prodejním nástrojům.

„Snažíme se program Partner+ neustále zlepšovat přidáváním inovativních nástrojů na podporu prodeje, e-learninová školení a pravidelně aktualizované informace," popsal změny v programu Aleš Pícl.

Kromě nových datasheetů a konfigurátorů nově přibyla možnost získat akreditace a projít certifikačním programem. Partneři programu Partner+ tak mohou on-line získat status D-Link Certified Specialist v kategoriích Security, Wireless, Storage a Switch.

Z produktových novinek Aleš Pícl vyzdvihl Wi-Fi IP kameru, která podporuje standard 802.11n Draft 2.0 nebo designové print servery určené pro multifunkční tiskárny. Největší pozornost však věnoval all-in-one routeru DIR-685.

Multifunkční bezdrátový router DIR-685 je určený domácnostem. Novinka má všechny funkce 802.11n Wi-Fi routeru, který je doplněn o síťové úložiště dat (NAS), technologii SharePort pro sdílení tiskáren a skenerů a 3,2" LCD displejem pro zobrazování fotografií, miniaplikací a stavu sítě. Kromě funkcí se snaží oslovit také designem.

Vestavěný FTP server umožňuje uživatelům přistupovat k dokumentům, fotografiím, hudbě a dalším médiím lokálně přes domácí síť nebo dálkově přes internet.  D-Link také uzavřel partnerství s FrameChannel, bezplatnou webovou službou, prostřednictvím které si mohou zákazníci upravovat obsah, jež se bude zobrazovat na displeji.

Doporučená koncová cena D-Link DIR-685 byla stanovena na 6 921 Kč bez DPH. První dodávky jsou naplánovány na červen 2009.

Zástupci D-linku rovněž představili sérii nových přepínačů zacílených do segmentu SMB. Těmi chce výrobce konkurovat zejména současné nabídce Cisca.

O aktivitě D-linku na poli SMB svědčí i nedávno oznámené připojení společnosti TheGreenBow k programu globálního partnerství D-Link GAP (Global Alliance Program). Tímto krokem se TheGreenBow stal na konci dubna partnerem společnosti D-Link v oblasti poskytování softwarových řešení. Specializace a zkušenosti TheGreenBow s klientským softwarem pro virtuální privátní sítě (VPN) umožňuje D-Linku rozšířit nabídku produktů vzdáleného přístupu i na mezinárodní trh malých a středních podniků.Komentáře