Context: Před Vánoci se dařilo tabletům, překonaly prodeje stolních počítačů

Předběžné výsledky trhu počítačů od společnosti Context hovoří o tom, že tablety koncem roku překonaly stolní počítače. Jaké jsou detaily?

Context: Před Vánoci se dařilo tabletům, překonaly prodeje stolních počítačůPodle předběžných výsledků zveřejněných firmou Context to vypadá, že prodej počítačů v posledních třech týdnech před Vánoci se v Evropě zvedl meziročně o 6 %.Podle předběžných výsledků zveřejněných firmou Context to vypadá, že prodej počítačů v posledních třech týdnech před Vánoci se v Evropě zvedl meziročně o 6 %. Zásadní podíl na tomto růstu přisuzují analytici především tabletům.

„Tablety překonaly v prodejích stolní počítače a během posledních třech týdnů před Vánoci se staly druhou nejprodávanější PC platformou s podílem přibližně 20 %,“ tvrdí spoluzakladatel a CEO firmy Context Jeremy Davies.

Zvýšení prodeje tabletů v tomto období nijak výrazně neovlivnilo trh notebooků, který podle Contextu rostl o 3 %. Znatelné snížení prodejů však zaznamenal segment netbooků a stolních počítačů. Podle společnosti Context klesl prodej netbooků v Evropě před Vánoci o 42 % a trh stolních počítačů o 13 %.

Jak si vedly největší evropské trhy?

Ve Spojeném království si v předvánočním období polepšil trh počítačů meziročně o 21 % na množství a přibližně každé čtvrté prodané zařízení spadalo do kategorie tabletů.

Navzdory špatné ekonomické situaci, rostl trh PC o 14 %  v Itálii. Nadprůměrný růst prodejů zaznamenalo také Německo s 11 %. Na druhé straně se nachází Francie, kde se před Vánoci meziročně prodalo o 8 % méně počítačů.

Zdroj: channelemea.com

Úvodní foto: © pedrosilva82 - Fotolia.com

Komentáře