Context: Apple boduje, ale Kindle Fire a Android 4 se blíží

Analytici společnosti Context ve spolupráci s CCS Insight zveřejnili výsledky trhu tabletů za třetí čtvrtletí včetně očekávání od příchodu Kindle Fire a Androidu.

Context: Apple boduje, ale Kindle Fire a Android 4 se blížíApplu se nadále daří, ale jehjo pozici může ohrozit Kindle Fire a Android 4Vyšší dostupnost iPadu 2 v desátém měsíci zajistila Applu stále první místo na trhu s tablety v Evropě a celkové navýšení náskoku před konkurencí. Ve srovnání s devátým měsícem se jich prodalo o 20 % více.

Prodeje tabletů Acer a Asus zůstaly stejné, jejich podíl na trhu však poklesl. Podle slov analytiků je o ostatní tablety sice zájem, ale klíčovým faktorem je cena.

Tabletů s úhlopříčkou 7‘‘ v osmém měsíci letošního roku tvořily pouhá 2 % celého trhu. S příchodem Kindle Fire od Amazonu analytici očekávají výrazný nárůst této kategorie a trhu tabletů celkově. Cenovou politikou Kindle Fire v kombinaci se sílou značky Amazon přiláká podle analytiků k tabletům nové zákazníky. V dlouhodobém horizontu by Amazon se svoji nabídkou streamovaného obsahu mohl ohrozit dominantní postavení Applu.

V současnosti spotřebitelé podle slov analytiků sází při nákupu tabletů na jistotu v podobě Applu, ale postupně začnou při rozhodování hrát roli operační systém, nabídka aplikací, možnost připojení k dalším zařízením a s rostoucí nabídkou také cena.

Android Ice Cream Sandwich přichází

Ve čtvrtém čtvrtletí 2011 přijdou na trh druhé generace tabletů od Asusu a Samsungu, které již poběží na Androidu 4, a lze očekávat, že nejen v souvislosti se snížením cen stávajících modelů se jejich podíl zvedne. Analytici neočekávají, že podíl tabletů s Windows 7 do konce příští roku výrazněji ovlivní trh tabletů.

Zdroj: Context

Titulní foto: © pedrosilva82 - Fotolia.com
Úvodní foto: © pedrosilva82 - Fotolia.com

Komentáře