Cisco kupuje Pari Networks

Cisco, výrobce síťových řešení, oznámil zájem o akvizici společnosti Pari Networks, poskytovatele síťových bezpečnostních a NCCM služeb (network configuration and change management). Co akvizicí získá?



Cisco, výrobce síťových řešení, oznámil zájem o akvizici společnosti Pari NetworksPodle společnosti Cisco by zařízení od Pari Networks doplnila nabídku tzv. „smart services“. Propojení portfolia by mělo přispět ke zkvalitnění služeb a sítí, které Cisco dodává se svými partnery.

Pari Networks pomůže nám i našim partnerům dodávat chytřejší, proaktivnější služby, které pomohou našim zákazníkům identifikovat potenciální problémy v síti, dříve než nastanou, a přispěje k optimalizaci výkonu a řízení sítí,“ uvedl v tiskovém oznámení Joe Pinto, senior vice prezident technických služeb Cisco.

Podmínky akvizice nebyly zveřejněny, management společnosti však uvedl, že by měla být dokončena koncem dubna 2011, kdy pro Cisco končí 3. fiskální čtvrtletí 2011. Zaměstnanci Pari Networks přejdou kompletně pod jednotku technických služeb Cisco.

Zařízení od Pari obsahují také přizpůsobitelné šablony pro řadu předpisů a norem včetně standardů pro platební karty či zdravotní pojištění. Další produkty zahrnují software, který sbírá a reportuje data o konfiguraci a změnách v síti. V nabídce Pari Networks jsou i další nástroje pro konfiguraci snapshotů a pro síťový audit.

Zdroj: IDG News Service, Cisco







Komentáře