Cisco kupuje Meraki, výrobce cloudových management řešení

Síťový gigant Cisco oznámil akvizici další společnosti. Tentokrát hodlá koupit firmu Meraki, které se zabývá managementem zařízení pomocí cloudu.

Cisco kupuje Meraki, výrobce cloudových management řešeníCisco koupí společnost Meraki, která se zabývá cloudovými technologiemi  pro management bezdrátových sítí, bezpečnostních zařízení a mobilních zařízení, za 1,2 miliardy dolarů.Cisco koupí společnost Meraki, která se zabývá cloudovými technologiemi  pro management bezdrátových sítí, bezpečnostních zařízení a mobilních zařízení, za 1,2 miliardy dolarů. Akvizice tak zapadá do aktuální strategie Cisca, kdy chce nabízet více softwarových řešení pro zjednodušení správy sítě a generovat pro své partnery obrat i v dalších odvětvích.

Firma Meraki byla založena v roce 2006 třemi doktorandy z Massachusettského technologického institutu. Všichni tři zakladatelé zůstávají ve společnosti i po akvizici a budou patřit pod nové oddělení Cloud Networking Group v Ciscu.

V novém oddělení bude Meraki pokračovat ve vývoji dalších funkcí a produktů, a to bez jakékoli změny. Práce prý bude probíhat také na jiných produktech než jen Cisco. Podle Sanjita Biswase, jednoho ze zakladatelů Meraki, bude firma pokračovat také ve svém původním plánu dosáhnout obratu jedné miliardy dolarů.

Reakce Meraki na původní akviziční nabídku, která přišla před několika týdny, byla ze strany zakladatelů negativní. Nakonec však firma reakci přehodnotila a usoudila, že připojení k Ciscu bude optimální cestou pro dosažení jejich cílů. Druhou variantou pak byla veřejná nabídka akcií.

Meraki letos dosáhla obratu 100 milionů dolarů, představila novou produktovou řadu a zvýšila počet zaměstnanců ze 120 na 330. Sanjit Biswas také dodává, že cash-flow firmy se letos stalo konečně pozitivní.

Akvizice chce Cisco dokončit ve druhém čtvrtletí fiskálního roku 2013.

Pro Cisco se jedná už o druhou akvizici v krátké době. Minulý týden oznámil výrobce koupi společnosti Cloupia, která se zabývá automatizací provozu data center.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Cisco, Meraki

Komentáře