Cisco bude mít novou certifikaci, jen pro nejlepší

Cisco oznámilo plán zavést novou certifikaci pro vybrané partnery. Ponese název Cisco Certified Architect a bude zahrnovat nejen školení v oblasti technologií, ale zároveň také ve formulování jejich výhod v obchodním jazyce. Jaké budou podmínky získání certifikace a jaké výhody svým nositelům přinese?Cisco nabídne novou certifikaci, zda na ní dosáhne někdo z České republiky nebo Slovenska není jisté„Certifikace Cisco Certified Architect byla vyvinuta tak, aby odpovídala požadavkům velkých nadnárodních korporací, jejichž poptávka po odbornících s vysokými odbornými dovednostmi a se schopností odrazit tyto dovednosti do obchodních strategií rychle roste. Držitelé certifikace budou špičkoví síťoví architekti, kteří mají hluboké znalosti nejen síťového designu, ale zároveň jsou schopni výhody technologií vysvětlit svým kolegům," uvedl v oficiálním oznámení k nové certifikaci Jeanne Beliveau Dunn, generální ředitel divize Learning@Cisco ve společnosti Cisco.

Cisco tak reaguje na poptávku společností, které nakoupí technologie a potřebují vysvětlit jejich výhody v přesných obchodních termínech.

Získat certifikaci Cisco Certified Architect (CCA) však nebude jednoduché. Kandidát musí mít nejméně deset let praxe v oboru, certifikace Cisco Certified Internetwork Expert (CCIE) či Cisco Certified Design Expert (CCDE) je nutnou podmínkou. Po podání žádosti do programu a následném přijetí bude úkolem kandidáta navrhnout architektonické řešení s ohledem na soubor daných obchodních požadavků. Poté musí před komisí svůj návrh obhájit a být schopen navrhovat okamžité změny a úpravy v souvislosti s dodatečnými požadavky komise.

Cisco chce uchovat certifikaci Cisco Certified Architect (CCA) jako elitní a celkové množství kandidátů po dobu prvních dvou let by tak podle vyjádření společnosti nemělo překročit stovku. První žádosti o zařazení do programu začne Cisco přijímat na podzim a první kandidáti budou své projekty obhajovat v lednu příštího roku. Cena certifikace je stanovena na 15 tisíc dolarů.Komentáře