Cisco a NetApp rozšiřují architekturu FlexPod

Referenční architektura FlexPod, vytvořená společnosti Cisco a NetApp, se dočká rozšíření. Nově bude dostupná také pro středně velké podniky.

Cisco a NetApp rozšiřují architekturu FlexPodCisco a NetApp rozšiřují architekturu FlexPod Úspěch architektury FlexPod určené pro datová centra, motivoval firmy Cisco a NetApp k rozšíření nabídky. Společnosti rozšiřují architekturu o kategorii entry level, která je určená pro business aplikace pro 500 až 1 000 uživatelů.

Novinka také umožňuje investovat firmám pouze do infrastruktury, kterou skutečně potřebují a zároveň nabízí možnost škálování při růstu firmy.

Celá architektura je postavena na škálovatelné a sdílené infrastruktuře, která kombinuje výpočetní výkon, síťové služby a storage řešení od Cisco a NetApp.

Entry level FlexPod kombinuje storage řešení NetApp FAS 2240 spolu s Cisco UCS (Unified Computing System) série C.  Stejně jako tradiční FlexPod architektura zahrnuje i entry level přepínače série Cisco Nexus 5000, Cisco Fabric Extender Nexus 2232 a Cisco Fabric Interconnect 6200.

První referenční návrh pro entry level FlexPod s podporou vSphare 5.0 by měly firmy zveřejnit přibližně v květnu. V rámci rozšíření architektury NetApp a Cisco také schválily několik nových řešení pro správu, která zahrnují softwarové produkty od výrobců CA Technologies, Cloupia a Gale Technologies.

Architektura FlexPod od svého představení v listopadu 2010 stále roste na popularitě. V současné době ji globálně pro svá datacentra využívá více jak 850 firem, což znamená růst za poslední rok o 400 %.

Zdroj: Cisco, Netapp
Úvodní foto: © .shock - Fotolia.com

Komentáře