České Radiokomunikace představily datové centrum v Žižkovské televizní věži

České Radiokomunikace a 1st ART Studio představily nové datové centrum v prostorách Žižkovské televizní věže. Jako první v České republice využívá část data centra výkonné přepínače Force10 Networks.

České Radiokomunikace představily datové centrum v Žižkovské televizní věžiZleva: David Brůha - 1st ART Studio, Michal Jánský - České Radiokomunikace, Evžen Pavlovský - Intel, Josef Jirák - České Radiokomunikace David Brůha představuje datové centrum 1st Art Studio v praxi.

České Radiokomunikace představily datové centrum v Žižkovské televizní věžiČeské Radiokomunikace v rámci tiskové konference konané při příležitosti představení nového datového centra ve středu 20. 6. 2012 v Praze prezentovaly svou strategii a nabídku v oblasti ICT služeb .

Manažer útvaru produktů a podpory prodeje Michal Jánský představil rozsah poskytovaných služeb a parametry datových center Českých Radiokomunikací (ČRa).

ČRa poskytují různé úrovně služeb od energeticky zajištěné plochy s fyzickou bezpečností, přes datová centra (i se službami – hardwarem, softwarem a podporou), řízené služby až po XaaS (cokoliv jako služba) včetně bezpečnosti.

Podle informací ČRa je v České republice v současné době na 40 datových center o celkové rozloze 20 000 m2. Michal Jánský uvedl, že České Radiokomunikace investují stovky milionů korun do výstavby devíti datových center v ČR, které v první fázi nabídnou 120 a ve finále až 1 000 racků na 2 000 m2.

ČRa k výstavbě data center většinou využívají prostory a kapacity po analogových televizních vysílačích. Mají tak k dispozici geograficky výhodné lokality, vysoký příkon (do 15 kW na rack) a kvalitní konektivitu na optické páteřní síti ČRa včetně optické sítě dalších telco operátoru.

1st ART Studio jako první v ČR nasadilo přepínače Force 10

V datovém centru Tower v prostorách Žižkovské televizní věže ve spolupráci s ČRa vystavěl své datové centrum i partner společnosti Dell, firma 1st ART Studio. David Brůha v prezentaci vysvětlil, že společnost měla vysoké požadavky na zajištění dodávek energie (Tower má tři nezávislá napájení elektřinou) a konektivitu (centrum disponuje 1. uzlem NIX a optickou sítí největších telco operátorů).

David Brůha, 1st ART StudioDalšími požadavky 1st Art Studio na vlastní datové centrum byly kvalitní a velké stojany kvůli větší hustotě prvků, lepšímu chlazení a vyšší pružnosti při zapojování a změnách konfigurace. Tower zároveň dokázal nabídnout oddělené chlazení na studené/teplé uličky a vzdálený monitoring a řízení.

Své datové centrum v rámci prostor Toweru pak 1st Art vybavil nejnovějšími servery Dell 12. generace, diskovými poli téže značky, routery Juniper a poprvé v České republice nasadil výkonné přepínače Force10 Networks, které Dell akvíroval v létě 2011.

Od začátku července 2012 tak společnost bude moci nabídnout dostatečnou redundanci, rozklad zátěže, virtualizaci, clustering a v případě potřeby také odklad do jiné lokality. Součástí datového centra Tower je totiž také tzv. Smart Cloud Českých Radiokomunikací, do kterého lze přesunout operace v případě nadměrných výkonových špiček.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře