Ceny pamětí DRAM budou v první polovině 2011 klesat

Ceny DRAM pamětí postupně klesají a dle analytiků budou klesat nejméně do první poloviny příštího roku. Jaký vývoj očekávají analytici dále?Po oživení trhu v posledním roce ceny pamětí vzrostly, ale v posledních měsících díky slabší poptávce po nových počítačích začínají klesat, čemuž napomáhá také vysoká produkce výrobcůPo oživení trhu za poslední rok ceny pamětí vzrostly. Vlivem slabší poptávky po nových počítačích v posledních měsících však začínají klesat, čemuž napomáhá také vysoká produkce výrobců.

Dle serveru DRAMeXchange smluvní cena 2GB DDR3 modulů v první polovině listopadu klesla na 25 dolarů, zatímco na začátku roku se identický modul prodával za 46,5 dolarů, tj. o 46 % více. Do konce roku analytici předpokládají jeho pokles na 20 dolarů. Pokles cen očekává také Samsung, který na nedávném shromáždění investorů oznámil, že ceny pamětí poklesnou do konce roku až o 30 %.

Podíl Samsungu na trhu DRAM modulů ve třetím čtvrtletí 2010 dosáhl 40,7 %, zatímco ve druhém čtvrtletí činil jen 35,4 %. Analytici predikují, že jeho podíl brzy vzroste na 50 % v důsledku investicí do výroby na počátku roku 2010.

Přesvědčte zákazníky o výhodách rychlejších pamětí a vyšší kapacity. Pokud nechtějí nový počítač, můžete jim nabídnout alespoň rozšíření paměťových modulů.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře