Canalys: 10 Gbit přepínače rostly v prvním čtvrtletí o 70 %

Podle analytické společnosti Canalys se v prvním čtvrtletí letošního roku výrazně dařilo 10 Gbitovým přepínačům. Celkově ale trh přepínačů klesl. Jak si stojí výrobci?

Canalys: 10 Gbit přepínače rostly v prvním čtvrtletí o 70 %Celkový obrat na trhu ethernetových přepínačů dosáhl dle analytiků Canalys 4,6 miliard dolarů a je o 8,8 % nižší než ve stejném období vloniCelkový obrat trhu ethernetových přepínačů dosáhl v prvním čtvrtletí 2011 dle analytiků Canalys 4,6 miliardy dolarů a je o 8,8 % nižší než ve stejném období vloni.

Obrat poklesl i přes meziroční nárůst prodaných portů. Analytici tento jev přisuzují zejména konkurenčnímu boji, díky  čemuž klesají průměrné ceny zařízení.

Lídrem trhu je stále s majoritním podílem Cisco. Výrobci HP a Juniper však na Cisco úspěšně útočí a snižují tak jeho tržní podíl.

Zatímco v prvním čtvrtletí 2010 patřilo Ciscu 73,1 % trhu, letos jeho podíl klesl na 68,2 %. Naopak konkurenční HP rostlo za stejné období z 11,1 % na 14,1 %.

HP se podle analytiků výrazně dařilo v Evropě, Africe, na Blízkém východě a v regionu Asie Pacifik. Pozitivně se do výsledků promítla také akvizice firmy 3Com dokončená v roce 2010. Svůj tržní podíl navýšil také třetí největší výrobce přepínačů Juniper, který meziročně rostl z 1,8 % na 2,4 % tržního podílu.

Čtvrté místo na trhu přepínačů patří za první čtvrtletí 2011 firmě Brocade s 2,2% podílem. Na pátém místě skončil D-Link, který si meziročně mírně polepšil z 1,3 % na 1,6 % tržního podílu.

Dobré výsledky vykázal rostoucí segment 10 Gbit přepínačů, který v prodaných portech meziročně vzrostl o výrazných 70 %.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře