BYOD: Kde se skrývají náklady?

Jen málo technologických trendů přineslo tolik obav a dezinformací jako BYOD (Bring Your Own Device) neboli „Dones si své vlastní zařízení“. Jaké způsobuje náklady?

BYOD: Kde se skrývají náklady?BYOD: Kde se skrývají náklady?Je nápad nechat zaměstnance nakupovat a vnášet jejich vlastní notebooky a mobilní zařízení noční můrou? Přínosem produktivity? Děsem pro servisní IT oddělení? A možná největší otázkou ze všech – nirvánou úspor nákladů?

Konfliktní informace a jen hrstka dobře zvládnutých nasazení BYOD, ze kterých by se dalo poučit, způsobují zmatek v tom, zda BYOD šetří peníze nebo zvyšuje náklady. V průzkumu Xigo, poskytovatele správy výdajů v cloudu, respondenti uváděli úsporu nákladů jak o hlavní cíl programů BYOD.

Nicméně většina (67 %) uvedla, že se jejich mobilní výdaje po zavedení některé z forem BYOD nezměnily, a téměř čtvrtina zaznamenala nárůst nákladů. Vedle toho v průzkumu Lieberman Software většina respondentů (67 %) sdělila, že BYOD zvýší jejich náklady na IT a bezpečnost.

Lidé si mohou myslet ‚Již nemusím kupovat notebooky a tablety, takže ušetřím,‘“ říká Paul DeBeasi, viceprezident výzkumu Gartneru.

Jenže vzhledem k tomu, že výdaje na hardware jsou mnohem nižší než skryté náklady BYOD, říká DeBeasi, otázkou není, zda se náklady sniží, ale zda zůstanou stejné. „BYOD vám pravděpodobně neušetří peníze,“ dodává.


Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Ben Chams - Fotolia.com

Komentáře