BenQ Group postaví na Slovensku novou továrnu

AU Optronics, člen skupiny BenQ, plánuje na počátkem tohoto roku investovat více než 191 milionů eur do nového výrobního závodu ve slovenském Trenčíně. Co se bude v novém závodě BenQ Group vyrábět?Nově postavený závod se nejprve zaměří na velkoformátové LCD moduly, do budoucna je však možné rozšíření výroby v rámci celé skupinyAU Optronics je největším celosvětový výrobce velkoplošných TFT-LCD panelů a vlastní závody na Tchaiwanu, v Číně a v České republice. Nový závod v západoslovenském Trenčíně, přibližně 125 km od Bratislavy, by měl dosahovat zastavěné plochy přibližně 200 tisíc metrů čtverečních a vytvořit tak do roku 2013 okolo 1300 nových pracovních pozic. Nově postavený závod se nejprve zaměří na velkoformátové LCD moduly, do budoucna je však možné rozšíření výroby v rámci celé skupiny. Výrobce to oznámil prostřednictvím tiskové zprávy.

Podle prezidenta BenQ Corporation, K.Y. Leeho, je pro BenQ jedním z hlavních trhů LCD televizorů ten evropský. Výrobce pak podle prohlášení považuje za důležité přiblížit se koncovým zákazníkům a nabídnout přímou a rychlou podporu. Slovensko je pak v tomto kontextu schopno nabídnout vyšší potenciální růst HDP a zároveň i stabilní ekonomický rozvoj, včetně kvalitní pracovní síly. Tyto a další faktory nakonec vedly AU Optronics ke konečnému rozhodnutí, investovat právě ve slovenském Trenčíně.

Skupina BenQ Group, jíž je AU Optronics součástí, zahrnuje 16 nezávislých společností, které využívají společní zdroje a výhody vzájemné spolupráce. Produkty, které tato skupina vytváří, spadají jak do kategorie IT, tak do komunikační a medicínské kategorie.Komentáře