Axis Communications posiluje pozici v regionu východní Evropy

Společnost Axis Communications, výrobce IP kamer, oznámila výrazné posílení své pozice v regionu střední a východní Evropy a zveřejnila některé výsledky průzkumu trhu IP kamer.Petr Tošner, marketingový ředitel Axisu pro východní EvropuPodle průzkumu IMS Research je aktuálně Axis číslem jedna na trhu mezi všemi výrobci analogových i síťových video dohledových systémů.

„Zpráva IMS je důkazem obrovského nárůstu zájmu zvláště o digitální systémy na bázi IP, kde oproti minulému roku zaznamenala společnost Axis až 33% nárůst,“ uvádí společnost v oznámení.

Průzkum IMS Research odhaduje do roku 2016 nárůst tržního podílu systémů postavených na síťových kamerách až na úroveň 60 %, zatímco v roce 2011 dosahoval podíl 40 %. Na základě vlastních průzkumů očekává Axis přibližně 25% meziroční růst v nejbližších letech.

V srpnu otevřel Axis Communications v Praze kancelář pro region východní Evropy. „V srpnu jsme otevřeli novou regionální kancelář v Praze v Nových Butovicích, intenzivně nabíráme do týmu profesionály všech oblastí – od obchodních, marketingových až po technické,“ dodal ve zprávě pro média Petr Tošner, marketingový ředitel Axisu pro východní Evropu.

Otevřením regionální kanceláře Axis reaguje na rostoucí zájem o digitální video dohledové systémy. Jde také o krok směrem k obchodním partnerům, kterým Axis nabízí možnost dosáhnout konkurenční výhody, a to zvyšováním odbornosti v jednotlivých sektorech a rozšiřováním svých aktivit ve vztahu ke klíčovým klientům.

V Čechách a na Slovensku prodává Axis své produkty prostřednictvím sítě asi 1 000 obchodních partnerů, pro které kromě marketingové podpory organizuje pravidelné školení a odborné semináře.

Aktuální nabídku Axisu tvoří více než 100 modelů kamer a digitálních enkodérů, přičemž v roce 2012 inovoval více než 40 modelů. Do vývoje hardwaru a softwaru pro své kamery Axis v roce 2011 investoval 468 milionů SEK (přibližně 1,35 miliardy Kč).

Zdroj:  Axis CommunicationsKomentáře