Avnet TS rozšiřuje své partnerství s Intelem

Divize Computer Components společnosti Avnet Technology Solution rozšiřuje působení Avnetu v České republice o distribuci produktů Intel.

Avnet TS rozšiřuje své partnerství s IntelemAvnet tak umožní českým a slovenským resellerům přístup k celoevropskému skladovému a logistickému systému Avnet, který využívají již největší IT firmy napříč Evropou.

V rámci změny distribuce produktů Intel v programu EU+, rozšiřuje Avnet své distribuční působení do zemí střední a východní Evropy a do zemí bývalé Jugoslávie. Stává se tak vedle lokálních distribučních kanálů novým partnerem pro širokou řadu zákazníku, mezi které patří Systémoví integrátoři, reselleři a výrobci PC.

Avnet je autorizovaným distributorem společnosti Intel.V České republice zabezpečuje obchodní a logistickou činnost divize Computer Components kancelář ve Vídni. S vysoce kvalifikovaným česky mluvícím personálem a obchodníky v terénu, tvoří dohromady efektivní tým připravený vyřešit i ty nejnáročnější zákaznické požadavky.

Díky celoevropskému skladu může Avnet poskytnou zákazníkům i zboží z minoritních segmentů Intel. Standardně jsou skladem dostupné vedle běžných Intel desktopových procesorů i další produkty Intel, jako základní desky, široká řada serverových komponent, síťové komponenty a v neposlední řadě stále populárnější SSD disky.

Ve svém portfoliu má Avnet kromě produktů Intel, i velké množství dalších světových značek nabízejících nejkvalitnější paměti, grafické karty a úložiště. Společně výbornými produkty Intel si může zákazník pořídit kvalitní a výhodné produkty a díky síle Avnetu dostane také nadstandardní dodací a platební podmínky, které mu zabezpečí úspěšný vlastní vývoj a růst.

Avnet a světové trhy

Vyspělé systémy informačních technologií pro firemní sféru dnes představují poměrně složitou problematiku vyžadující spolupráci specializovaných odborníků. Návrh řešení šitého na míru konkrétnému uživateli a zabezpečení realizace hardwarovými i softwarovými produkty předních značek je zárukou, že výsledek poskytne maximální efektivitu. Takovým partnerem pro optimální využití možností, které současné informační technologie nabízejí, je společnost Avnet, která také na tuzemský trh přináší produkty renomovaných světových výrobců výpočetní techniky a dodavatelů software.

Jako globální organizace zaměřená na prodej informačních technologií, služby a marketing obchoduje Avnet Technology Solutions ve 36 zemích světa a své obchodní divize zaměřuje na specifické zákaznické segmenty. Kořeny společnosti Avnet Technology Solutions sahají do USA konce sedmdesátých let 20. století, kdy vznikla distribuce elektronických komponent. Úkolem distribuce bylo dát obchodním partne­rům prostředek k dodávání produktů širšímu okruhu zákazníků, než jaký dokázali zvládnout sami výrobci.

Původ­ně distribuoval Avnet elektronické komponenty, později k nim přidal distribuci náročnější výpočetní techniky. Prvním významným zákazníkem byla firma Digital Equipment Corporation, která se později sloučila se společností Compaq a poté s Hewlett-Packard. Od té doby se Avnetu podařilo navázat úspěšnou spolupráci s velkým množstvím významných společností v oblasti informačních technologií, napří­klad AMD, EMC, Cisco, Eizo, Hewlett-Packard, IBM, Intel, LG Phil­lips, Oracle, NEC, Network Appliance, Microsoft, Motorola, Nokia či Sony. Celkový obrat této nadnárodní společnosti je dvanáct miliard dolarů. Kromě ostatních části světa má dnes Avnet své pobočky ve 13 zemích Evropy, včetně České republiky.

Avnet v České republice

Společnost ovšem nechce být jen distributorem vyspělé techniky, ale nabízí svým zákazníkům i něco navíc, skutečnou přidanou hodnotu v podobě obchodní podpory prodeje a marketingu, finančních služeb a v neposlední řadě i vlastní technické podpory produktů, které na českém trhu nabízí - mezi tyto aktivity patří také lokalizace aplikací do českého jazyka.

Logo společnosti Avnet Technology Solutions.

Není výjimkou, že obchodní případ řeší projektový tým, který zpracovává analýzu, z níž následně vyplyne návrh řešení s příslušnými nároky na optimální konfiguraci systému. Základními značkami, které jednotlivé divize společnosti Avnet v Česku zastupují, jsou EIZO, EMC, IBM, SUN Microsystem a Symantec. Jednou z výhod, které Avnet nabízí, je nejen kompletních nabídka produktů těchto značek, ale i široké znalosti o jejich možném propojování.


Pro více informací kontaktujte Michala Adamčíka (michal.adamcik@avnet.com) nebo Júliuse Rijáka (julius.rijak@avnet.com).Komentáře