Avnet obsadil 414. pozici v žebříčku Fortune Global 500

Ekonomický magazín Fortune oznámil, že mezinárodní IT distributor Avnet obsadil 414. pozici v žebříčku Fortune Global 500, seznamu největších světových korporací pro rok 2012.

Avnet obsadil 414. pozici v žebříčku Fortune Global 500Avnet obsadil 414. pozici v žebříčku Fortune Global 500Díky obratu 26,5 miliardy amerických dolarů ve fiskálním roce 2011 se společnost Avnet umístila na žebříčku Fortune Global 500 poprvé ve své historii.

Avnet byl v dubnu tohoto roku byl jmenován 108. největší americkou společností a již počtvrté v řadě obsadil první příčku na seznamu nejobdivovanějších firem v kategorii velkoobchodu s elektronikou a technologickým vybavením kanceláří, uvádí distributor v oznámení tisku.

Přítomnost společnosti Avnet v žebříčku Fortune Global 500 je výsledkem naší snahy podporovat obchodní úspěch našich partnerů i dodavatelů na celém světě. Toto umístění je také odrazem dlouhodobé strategie společnosti Avnet, jak lépe využít náš globální rozměr a promítnout jej do místních výhod pro naše partnery. Zároveň i nadále investujeme do ziskového růstu prostřednictvím ekologických iniciativ a akvizic vytvářejících další přidanou hodnotu,“ uvedl Rick Hamada, generální ředitel společnosti Avnet, v oznámení médiím.

Zdroj: AvnetKomentáře