Avaya prohlubuje video-spolupráci, kupuje Radvision

Avaya přidá infrastrukturu a koncové body pro podnikový přenos videa od Radvision do své komunikační platformy Aura. Na kolik ji akvizice vyjde?

Avaya prohlubuje video-spolupráci, kupuje RadvisionAvaya kupuje RadvisionAvaya rozšiřuje svou řadu videokonferenčních a teleprezenčních produktů nákupem izraelské společnosti Radvision za 230 milionů dolarů.

Akvizice má podle prohlášení firmy Avaya zákazníkům poskytnout integrovaný a interoperabilní balík HD video produktů pro spolupráci, který umožní zapojovat řadu mobilních zařízení včetně např. tabletů s OS Android nebo Apple iPad.

Zapojení podnikové video infrastruktury a koncových bodů do jednotné komunikační platformy Aura má urychlit přijetí nástrojů pro video-spolupráci.

Společnosti Avaya to umožní získat některé nabídky, které spolu [s Radvision] dodávaly stejně tak, navíc to otevře další trhy pro poskytovatele služeb,” uvedl Henry Dewing, analytik ve společnosti Forrester Research.

Dewing také předpokládá, že si Avaya z pohledu kompatibility udrží obchodní vztahy s konkurenčními dodavateli jednotné komunikace (UC), jako jsou Polycom, Lifesize a Microsoft.

Po dokončení akvizice budou obchodní partneři obou společností schopni dodávat kompletní řešení UC videa, provozní podporu a profesionální služby.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře