Asbis CZ získal consumer distribuci Dellu

Distributor Asbis CZ získal kontrakt na dodávky consumer notebooků výrobce Dell. Smlouva byla podepsána na nadnárodní úrovni a platí i pro ostatní pobočky Asbisu. Které produkty distributor nabídne a na koho se můžete obracet?Asbis již tento měsíc nabídne na základě panevropské distribuční smlouvy produktové řady Dell Inspiron, XPS a Studio (Foto: Dell XPS)Asbis CZ se od 1. 7. 2009 stal autorizovaným distributorem consumer notebooků Dell. Portfolio notebooků, které patří do této části distribučního kontraktu, dorazí na sklad v první polovině srpna.

„Získání této distribuce je pro Asbis CZ klíčové pro posílení pozice v jednom z nejdůležitějších segmentů trhu IT," komentoval událost v tiskovém oznámení Petr Karbus, marketingový ředitel Asbis CZ.

Jiří Kysela, obchodní ředitel pro nepřímý prodejní kanál ve společnosti Dell, pro ChannelWorld potvrdil, že byla smlouva s Asbisem podepsána na úrovni EMEA, (Evropa, Střední východ a Afrika), a to pouze pro consumer produkty. Podpis distribuční smlouvy na comercial produkty zatím výrobce neplánuje.

Asbis tak od poloviny srpna bude moci nabídnout produkty z řad Inspiron, XPS a Studio.

Jak se můžete dočíst v rozhovoru se zástupci Dellu, výrobce rozdělil produktové portfolio na consumer a comercial produkty teprve nedávno. Významných změn doznala rovněž partnerská strategie. Zájemci o prodej značky Dell se mohou registrovat na partnerském portálu výrobce.

Změnami prošel v poslední době i český Asbis. Bývalý jednatel a generální ředitel společnosti Bronislav Beneš se rozhodl opustit svět IT a zaměřit se na podnikání v oblasti stavby solárních elektráren, minulý měsíc ho nahradil Jan Hrůza, bývalý ředitel nákupního oddělení v Asbis CZ.

Aktuálními distributory Dellu jsou tedy v České republice 100Mega Distribution, Asbis CZ (pouze consumer) a SWS. Na Slovensku jde o Asbis SK a WesTech Slovakia. Slovenský Asbis získal distribuci Dellu již dříve a má k dispozici obě produktové skupiny, tedy i firemní řady Vostro, Latitude, Precision a dále servery a datová úložiště.

V českém Asbisu se s dotazy můžete obracet na produktového manažera Michaela Pánka, jeho kontakty najdete ve vyhledávači distributorů zde (nejprve se přihlaste).Komentáře