Apple zřejmě příští rok představí 7,85palcový iPad

Apple pravděpodobně v příštím roce představí kromě další verze iPadu také nový tablet s úhlopříčkou 7,85 palce. Tlačí na něj konkurence.

Apple zřejmě příští rok představí 7,85palcový iPadApple by příští rok mohl představit 7,85palcový iPadPodle zdrojů serveru Digitimes by Apple měl koncem prvního čtvrtletí roku 2012 představit nový iPad a ještě před začátkem čtvrtého kvartálu by měl uvést také tablet s menší úhlopříčkou 7,85 palce. Portál to uvádí s odkazem na dodavatelský řetězec.

Celkové dodávky tabletů by za letošní rok měly podle Digitimes dosáhnout 60 milionů kusů, z čehož 70 % budou tvořit iPady.

Důvodem pro představení modelu s menší úhlopříčkou má být pro Apple potřeba vypořádat se s rostoucí konkurencí zahrnující sedmipalcový Kindle Fire od Amazonu a stejně tak z druhé strany uvádění smartphonů s velkými úhlopříčkami.

Kromě nákupu 7,85palcového panelu od LG Display bude Apple podle zdrojů Digitimes odebírat také displeje od AU Optronics (AUO). Dodavatelé by měli začít s výrobou komponent koncem druhého čtvrtletí 2012.

Zdroj: DigiTimesKomentáře