Apple vyhrál, Samsung mu zaplatí miliardu dolarů

Soud rozhodl, že Samsung porušil několik patentů a ochranných vzorů společnosti Apple a musí mu zaplatit odškodné.

Apple vyhrál, Samsung mu zaplatí miliardu dolarůApple vyhrál, Samsung mu zaplatí miliardu dolarůSamsung musí zaplatit společnosti Apple 1,05 miliardy dolarů za to, že svými smartphony a tablety porušil některé z jejích patentů. Minulý pátek takto rozhodl kalifornský soud.

Verdikt ve velmi komplexním soudním sporu, který se týkal řady produktů i dceřiných společností, skončil velkou výhrou Applu. Na druhou stranu výrobce iPhonů a iPadů se původně dožadoval odškodnění ve výši 2,75 miliardy dolarů.

Samsung v následném prohlášení uvedl, že „je politováníhodné, že lze patentové právo zmanipulovat tak, aby dalo jedné společnosti monopol na obdélník se zaoblenými rohy nebo na technologii, která je každodenně vylepšována Samsungem a dalšími firmami. Nejde o poslední slovo v tomto případě ani dalších sporech rozhodovaných u soudů a tribunálů po celém světě, přičemž některé z nich již zamítly řadu nároků Applu.

Komplikovaný spor zahrnoval několik tvrzení, že Apple porušil několik patentů Applu. Porota však ani jedno z nich neuznala.

V porotě celkem zasedlo devět osob. O výsledku se radila méně než tři dny, což byla kratší doba, než se původně očekávalo. Verdikt obsahoval na 700 otázek vztažených k řadě produktů a dceřiných firem.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Mopic - Fotolia.com

Komentáře