Apple útočí na tuzemský trh. Novým distributorem bude AT Computers

Společnost AT Computers, IT distributor roku 2009, získala distribuční kontrakt na produkty Apple. Prodejním partnerům brzy nabídne kompletní portfolio amerického výrobce kromě telefonů. Co se stane s původními distributory?Budete vídat logo Apple na svých pultech častěji?Apple rozšíří s platností od nového fiskálního roku (27. 9. 2010) svou distribuční síť na českém a slovenském trhu. Společnosti Czech Data Systems a Slovak Data Systems, které zajišťovaly distribuci značky doposud, doplní dvojka tuzemského distribučního trhu, firma AT Computers.

Pro původní distributory, kteří na trhu aktuálně působí pod  názvem Apcom, je změna nepříjemná hned ze dvou důvodů.

Kromě nového silného konkurenta, který nabízí nákup mnoha dalších značek „pod jednou střechou“ a disponuje širokou základnou prodejních partnerů sítě Comfor, kde se produkty Apple pravděpodobně brzy objeví, došlo také k úpravě podmínek pro distribuci produktů Apple. Marže původních výhradních distributorů se tak několikanásobně snížila. AT Computers navíc oproti konkurenci disponuje lokálním skladem.

Pro resellery bude změna znamenat především lepší dostupnost produktů a zajímavější nákupní ceny. AT Computers může své zboží nabízet i do autorizované sítě obchodů Apple s názvem iStyle. Té by měla navíc podle informací ChannelWorldu vyrůst další konkurence.

Podmínky pro autorizované prodejce Apple najdete v tomto dokumentu distributora Apcom.

Čekání na Apple

Apple se připravoval na rozšíření sítě autorizovaných distributorů již delší dobu, ale své rozhodnutí několikrát odložil. Kromě AT Computers vyjednával také s eD’system Czech a SWS.

Zástupci AT Computers se zatím k nové distribuci nevyjádřili, ale připravují k ní tiskovou zprávu. Změny na trhu nekomentovalo ani PR zastoupení výrobce na českém trhu. „V současnosti není co komentovat,“ napsal výrobce v reakci na dotazy ChannelWorldu.

Zboží Apple by mělo být dostupné v nabídce AT Computers i s novými distribučními podmínkami od října.

Zdroj: ChannelWorldKomentáře