Apple jako jednička v prodeji mobilních PC v roce 2012?

Pokud budou tablety započítávány do počtu celkových prodejů notebooků, Apple v příštím roce pravděpodobně vystřídá HP na prvním místě. Jaké jsou indicie?

Apple jako jednička v prodeji mobilních PC v roce 2012?Apple jako jednička v prodeji mobilních PC v roce 2012?Apple pravděpodobně v roce 2012 předběhne Hewlett-Packard v celosvětových prodejích notebooků. Předpokladem je, aby do statistik byly započítány tablety. Uvedl to server DigiTimes Systems s odkazem na zdroje z odvětví.

Celosvětové dodávky tabletů letos podle předpokladů dosáhnou 60 milionů kusů, z čehož bude Apple tvořit přibližně 60 % se 40 miliony prodanými kusy.

Výzkumné agentury odhadují, že v příštím roce by dodávky tabletů mohly dosáhnout 80 milionů kusů, přičemž Apple by měl prodat 60 milionů iPadů.

Navíc se předpokládá, že Apple v roce 2012 prodá na 15 milionů MacBooků, což by v kombinaci s objemem prodaných iPadů tvořilo 75 milionů kusů a podle předběžných odhadů uvedených zdrojů kolem 25-30 % celosvětového trhu mobilních počítačů.

HP v roce 2010 dodalo 40 milionů notebooků a letos očekává prodeje kolem 45-50 milionů kusů. Ve Spojených státech HP nyní poněkud v tichosti uvedlo vlastní tablet TouchPad. Uvedení na další trhy nebylo zatím blíže specifikováno. V ČR jej můžeme očekávat nejdříve na podzim. Digitimes s odkazem na zdroje uvádí, že vzhledem k dosavadním prodejům za rok 2010 a 2011 HP nebude schopné v roce 2012 konkurovat Applu v objemu dodaných mobilních PC.

Zdroj: DigiTimes Systems, ChannelWorldKomentáře