Apple iPad oficiálně na českých pultech

Od tohoto týdne se v České republice začal oficiálně prodávat iPad – multimediální tablet od společnosti Apple. Kdo potvrdil distribuci a kteří prodejci jej již nabízí?Apple iPad oficiálně na českých pultechOčekávaný Apple iPad nakonec do České republiky dorazil necelý měsíc před Vánocemi. Uvedení na trh následovalo po uvolnění nové verze firmwaru 4.2. Tablet je aktuálně dostupný u autorizovaných resellerů Applu, tedy u iSetos, iStyle, iWorld, a dále v sítích Electroworld a Datart. Cena za nejlevnější model s 16GB pamětu u prodejců začíná přibližně na 12 tis. Kč s DPH.

Distribuci iPadu ohlásilo AT Computers, které resellerům poskytuje podporu, servis a dodává další příslušenství. Další distribuce není oficiálně potvrzena. Vzhledem k prodeji u všech českých Apple Premium Resellerů lze očekávat dostupnost také u Setosu a Czech Data Systems.

Internet v iPadu od O2

Certifikaci na poskytování mobilních datových služeb získalo O2 zatím jako jediný český operátor. Od 3. 12. bude O2 v síti certifikovaných prodejců Apple (iWorld, iStyle, Electroworld, Datart) nabízet micro SIM kartu pro mobilní internet. Ke kartě zákazník získá 3 měsíce připojení k internetu zdarma, po jejich uplynutí sii může vybrat některý z datových paušálů mobilního internetu.

Proslýchá se také, že Apple v lednu představí novou verzi iPadu.

Zdroj: ChannelWorld, AT Computers, Telefónica O2

Telefónica O2


Komentáře