Apple iPad 2 oficiálně v prodeji v ČR od pátku

iPad 2 se tento pátek objeví na prodejních pultech v dalších 25 zemích včetně České republiky. Slovensko mezi nimi není.iPad 2 oficiálně v prodeji v ČR od pátkuSpolečnost Apple dnes oznámila, že iPad 2, druhá generace jejího tabletu se začne prodávat tento pátek 25. 3. 2011 v dalších 25 zemích včetně České republiky. Dostupný bude v maloobchodních prodejnách Apple a u vybraných autorizovaných prodejců Apple Premium Reseller v 17:00 místního času a on-line prostřednictvím obchodu Apple Store od dvou v noci.

Zaznamenáváme ohromnou poptávku po přístroji iPad 2 v USA a zákazníci po celém světě nám říkají, že se nemohou dočkat, až ho také vyzkouší. Vážíme si trpělivosti všech zájemců a usilovně pracujeme na jeho výrobě, aby se iPad dostal na každého,“ komentoval dostupnost iPadu 2 v tiskové zprávě Steve Jobs, výkonný ředitel společnosti Apple.

iPad 2 má o 33 procent tenčí a až o 15 procent lehčí konstrukci než první generace, přičemž 9,7“ displej LCD s podsvícením LED zůstává stejný. Druhou generaci pohání nový dvoujádrový procesor Apple A5 a je vybavena dvěma kamerami (VGA kamera na přední straně pro aplikace FaceTime a Photo Booth a zadní kamera, která umožňuje nahrávat HD video v rozlišení 720p).

Modely a dostupnost

iPad 2 bude od 25. 3. k dispozici v provedení Wi-Fi a Wi-Fi + 3G s 16 GB, 32 GB a 64 GB. Ceny se mohou u autorizovaných prodejců i distributorů (AT Computers, Czech Data Systems) lišit. Doporučené koncové ceny bez daně začínají na 499 dolarech (cca 8 600 Kč). Vzhledem k současným cenám iPadu 1 na českém trhu však budou určitě vyšší.

Kromě České republiky bude iPad 2 od pátku dostupný také v Austrálii, Rakousku, Belgii, Kanadě, Dánsku, Finsku, Francii, Německu, Řecku, Maďarsku, Islandu, Irsku, Itálii, Lucembursku, Mexiku, Nizozemí, Novém Zélandu, Norsku, Polsku, Portugalsku, Španělsku, Švédsku, Švýcarsku a Velké Británii. Od dubna bude ve všech verzích dostupný také v Hongkongu, Koreji, Singapuru a v dalších zemích.

Zdroj: AppleKomentáře