Apple hlásí nárůst tržeb i zisku a uvádí Mountain Lion

Apple zveřejnil finanční výsledky za poslední kvartál, dopadly mírně pod očekávání analytiků. Odhalil také, že vydává novou verzi OS X Mountain Lion a nová verze iOS 6 dorazí na podzim.

Apple hlásí nárůst tržeb i zisku a uvádí Mountain LionApple hlásí nárůst tržeb i zisku a uvádí Mountain LionI přes velké nárůsty v prodeji iPadu vykázal Apple za kvartál končící 30. 6. 2012 nižší obrat než analytici očekávali. Ve stejný okamžik výrobce oznámil, že ve středu vydá novou verzi operačního systému OS X Mountain Lion a další verzi mobilního systému iOS 6 uvede na podzim.

Ve čtvrtletí končící 30. 6. 2012 Apple prodal 17 milionů iPadů, což je meziročně o 84 % více. Prodeje iPhonů vzrostly o 28 % na 26 milionů kusů.

Apple také oznámil, že prodal 4 miliony Maců, což je o 2 % meziročně více, a 6,8 milionu iPodů, jejichž prodeje poklesly o 10 %.

To však nestačilo na předpovědi prodejů finančních analytiků. Obrat Applu za třetí fiskální čtvrtletí dosáhl 35 miliard dolarů v porovnání s 28,6 miliardami ve stejném období roku 2011. Analytici Thomson Rueters předpovídali tržby ve výši 36,7 miliardy dolarů.

Čistý zisk za třetí fiskální kvartál dosáhl 8,8 miliardy dolarů oproti 7,3 miliardy ve stejném čtvrtletí roku 2011 (20,55 % nárůst).

Jsme nadšeni z rekordních prodejů 17 molionů iPadů,“ uvedl Tim Cook, CEO společnosti v oznámení a dodal: „Updatovali jsme také kompletní řadu MacBooků a zítra uvedeme Mountain Lion a na podzim připravujeme iOS 6.

Stále se točí zvěsti kolem připravovaného iPhonu 5, Apple však v prohlášení kromě nového iOS neprozradil žádné další informace.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Apple

Komentáře