APC uvedlo nové modely UPS

Nové řady UPS zařízení představili novinářům zástupci společnosti APC by Schneider Electric na tiskové konferenci v Praze. Čím se novinky odlišují od předchozích generací?APC Smart-UPS jsou určené pro provoz v serverových místnostech.Zástupci APC uvedli v Evropské předpremiéře novou generaci zařízení APC Smart-UPS určenou pro použití v serverových místnostech. Kromě základních funkcí, kterými jsou v případě přepěťových ochran získání času na uložení rozdělané práce v případě výpadku a úprava vstupního napětí, disponují řadou pokročilých vlastností.

Nové modely jsou vybaveny profesionálními LCD displeji, zvládají rozšířenou diagnostiku a konfiguraci s možností testování a s pokročilou správou napájení, která v reálném čase informuje o spotřebě energie. Podle výrobce mohou dosahovat až 97% účinnosti, čímž dochází k energetickým úsporám i ke snížení nákladů na chlazení. APC Smart-UPS dále uživatele například upozorní na doporučené datum výměny baterie, nebo umožní dálkově ovládat zásuvky a řídit postupné vypínání nekritické zátěže a tím i prodloužení doby zálohy.

Jednotky jsou dodávány ve standardním provedení tower (věžové provedení) tak ve 2U tower/rack verzi s možným připojením externích baterií a tedy i s prodlouženou dobou běhu. Mohou tak být použity samostatně stojící i uvnitř racku. K verzím do výkonu 1500 VA lze připojit až pět externích baterií a k verzím od 2200 VA  až deset baterií. Škálovatelná provozní doba UPS se tak pohybuje od minut  po hodiny. Všechny modely jsou certifikované pro využití s architekturou APC InfraStruXure  a jsou kompatibilní s řadou operačních systémů a platforem pro správu sítí. Dostupné jsou s platností od července.

Novinky i pro domácnosti

Ivan Hábovčík, obchodní ředitel IT Business společnosti Schneider Electric CZ, na setkání upozornil také na nové záložní zdroje Back-UPS Pro, zaměřené na ochranu domácností, domácích kanceláří a podniků před problémy způsobenými výpadky proudu.

Nové modely mají úsporné zásuvky, automaticky odpojující od napájení nevyužívané periferie. Periférie jako monitory, skenery, tiskárny či reproduktory, jejichž odpojení nemůže ohrozit data, je vhodné připojit k řízeným zásuvkám. Ty je automaticky odpojí, když uživatel „uspí“ nebo vypne počítač připojený k hlavní zásuvce.

Mezi další novinky patří LCD panel informující o využití zařízení a také o automatické regulaci napájení (AVR).

APC uvádí ve třetím čtvrtletí na trh různá provedení – se šesti až deseti zásuvkami a provozní dobou až 164 minut. Všechny modely obsahují standardní tříletou záruku a pojistku, která po registraci chrání připojená zařízení až do výše 150 000 EUR. Model Back-UPS Pro 550 VA Green je již v prodeji. Další modely o výkonu 900, 1200 a 1500 VA budou na trhu v Evropě ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Jak jste už možná zaregistrovali, na starší modely nyní nabízí výrobce až do odvolání „Bouřkové promo“, které zahrnuje plošnou slevu 35 % na všechny produkty.

Všechny produkty APC by Schneider Electric nakoupíte u autorizovaných distributorů, kterými jsou v České republice AT Computers, eD system Czech, SWS a Tech Data Distribution.

Zdroj: APC, ChannelWorldKomentáře